To miał być spokojny wypoczynek. Nad stawem rozegrał się dramat

2026-06-26 18:48

Dramatyczna akcja służb w miejscowości Torzeniec. Ze stawu wyciągnięto około 60-letniego mężczyznę. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak mimo długiej reanimacji życia mieszkańca powiatu kępińskiego nie udało się uratować.

To miał być spokojny wypoczynek. Nad stawem rozegrał się dramat
Autor: Anna Kisiel/ Super Express

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 26 czerwca, około godziny 8.30 w miejscowości Torzeniec. Służby zostały wezwane do osoby znajdującej się w wodzie na jednym ze stawów.

W piątek, 26 czerwca o godzinie 8:30 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Wieruszowie do miejscowości Torzeniec, gdzie na jednym ze stawów znajdowała się osoba w wodzie. Po przybyciu na miejsce prowadziliśmy działania wspólnie z JRG Wieruszów oraz służbami z powiatu ostrzeszowskiego i sieradzkiego. Na miejscu obecne były również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja – przekazali druhowie z OSP Wyszanów.

Na miejscu rozpoczęto walkę o życie mężczyzny. Ratownicy medyczni prowadzili resuscytację, jednak mimo wysiłków nie udało się go uratować.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że około 60-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego przebywał nad wodą w celach rekreacyjnych. Okoliczności i przyczyny tragedii będą wyjaśniane przez policję. Śledczy ustalają, jak doszło do tego, że mężczyzna znalazł się w wodzie.

Pierwszy dzień Warszawskich Targów Obronnych