Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 26 czerwca, około godziny 8.30 w miejscowości Torzeniec. Służby zostały wezwane do osoby znajdującej się w wodzie na jednym ze stawów.
W piątek, 26 czerwca o godzinie 8:30 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Wieruszowie do miejscowości Torzeniec, gdzie na jednym ze stawów znajdowała się osoba w wodzie. Po przybyciu na miejsce prowadziliśmy działania wspólnie z JRG Wieruszów oraz służbami z powiatu ostrzeszowskiego i sieradzkiego. Na miejscu obecne były również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja – przekazali druhowie z OSP Wyszanów.
Na miejscu rozpoczęto walkę o życie mężczyzny. Ratownicy medyczni prowadzili resuscytację, jednak mimo wysiłków nie udało się go uratować.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że około 60-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego przebywał nad wodą w celach rekreacyjnych. Okoliczności i przyczyny tragedii będą wyjaśniane przez policję. Śledczy ustalają, jak doszło do tego, że mężczyzna znalazł się w wodzie.