Ranking

TOP10 najlepszych gmin do życia w Wielkopolsce. Jak wypadają w skali kraju? [RANKING]

Po raz kolejny Serwis Samorządowy PAP opublikował wyniki gmin najlepszych do życia. Gminy zostały podzielone w różnych kategoriach. Podzielone na wielkość gminy, typ, oraz z podziałem na województwa. W poniższym artykule prezentujemy Wam dziesięć najlepszych do życia gmin w Wielkopolsce. Trzy z nich znalazły się w dwudziestce najlepszych w Polsce!

Najlepsze gminy do życia w Wielkopolsce

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej po raz kolejny opublikował ranking gmin najlepszych do życia. Zawiera on podział na wielkość gminy, typ, a także jest on przygotowany z podziałem na województwa. W tym także jeśli chodzi o Wielkopolskę. Wiemy, jak on wygląda!

Ranking najlepszych gmin do życia w Wielkopolsce

W opublikowanym przez Serwis Samorządowy PAP-u ranking uwzględnił w TOP10 rankingu 8 pierwszych miast z aglomeracji poznańskiej, oraz dwa miasta z powiatu leszczyńskiego. Dodatkowo trzy pierwsze gminy z Wielkopolski znalazły się w TOP20 rankingu w Polsce, odpowiednio na 12, 18 i 20. miejscu.

Jak opracowywany jest ranking?

-  Ze względu na reprezentatywność zaproponowano, aby grupą, dla której odnoszony jest ranking była „typowa” polska rodzina i (niemal równocześnie) polskie gospodarstwo domowe, tj. rodzina nuklearna składająca się z rodziców i dzieci w trakcie nauki szkolnej, ale mająca też dziadków posiadających własne i odrębne gospodarstwo (gospodarstwa) domowe - czytamy w opracowaniu rankingu PAP.

Zobaczcie szczegóły rankingu na Gminy Najlepsze do Życia w Wielkopolsce!

Listen on Spreaker.