Sport

Triumf polskiej osady na poznańskiej Malcie. Świetny weekend dla wioślarzy!

2024-06-17 10:13

Polska czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata we wioślarstwie rozgrywanych w Poznaniu. Na podium stanęła również kobieca dwójka podwójna.

Triumf polskiej osady w Pucharze Świata

Biało-Czerwoni z przewagą ponad czterech sekund pokonali Szwajcarię. Podium uzupełniła reprezentacja Niemiec. Na poznańskim torze zabrakło co prawda kilku czołowych ekip, jednak postawa naszej czwórki podwójnej daje nadzieję na dobry występ podczas zbliżających się wielkimi krokami Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Nie tylko czwórka podwójna. To był świetny weekend dla polskich wioślarzy!

Występ Fabiana Barańskiego, Dominika Czaji, Mirosława Ziętarskiego i Mateusza Biskupa to największy i zarazem w pełni spodziewany triumf podczas maltańskiego weekendu. To jednak nie jedyny polski sukces. Niespodziankę sprawiła dwójka podwójna wagi lekkiej, Martyna Radosz i Katarzyna Wełna. Nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce! Uznając wyższość osad z Nowej Zelandii i Francji. Czwarte miejsce w jedynce zajął Piotr Płomiński. Na szóstym miejscu w skiffie finiszowała Wiktoria Kalinowska, taką samą lokatę zajęła dwójka podwójna Jakub Woźniak i Konrad Domański. Do tego w finale zameldowała się czwórka podwójna kobiet w składzie Barbara Jęchorek, Rozalia Linowska, Anna Khlibenko i Gabriela Stefaniak, polki zajęły ostatnie miejsce. To wyjątkowy rok dla Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, który obchodzi jubileusz 100-lecia.

Na Pucharze Świata nie zabrakło również Radia Eska! Byliście na naszej strefie?

Nowe stroje reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu

Jaki sport powinieneś uprawiać?

Pytanie 1 z 7
Kto jest Twoim ulubionym polskim sportowcem?