Trzydziestu zakażonych koronawirusem z Gostynia trafi do Poznania! [SZCZEGÓŁY]

2020-09-19 9:07 BP
Stetoskop
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Trzydzieści osób zakażonych koronawirusem trafi do Szpitala im. Józefa Strusia w Poznaniu - taką decyzję podjął wojewoda Wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk. Więcej szczegółów przeczytacie na stronie internetowej ESKI Poznań!

Trzydziestu zakażonych koronawirusem trafi do szpitala w Poznaniu! To pacjenci DPS-ów z powiatu gostyńskiego.​ Na wniosek wojewody wielkopolskiego od dziś żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają w przewiezieniu zakażonych osób.

Są to osoby, których stan wymagał transportu. Uzyskały one wynik dodatni, a najlepszą opiekę będą miały zagwarantowaną właśnie w szpitalu w Poznaniu

mówi Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i dodaje, że możliwe są kolejne transporty.

W sytuacji potwierdzeń kolejnych osób i konieczności transportu będzie on oczywiście organizowany. Większość tych osób ma średnio skąpe objawy, ale wymagały one transportu i opieki szpitalnej.

Według piątkowych danych w powiecie gostyńskim jest obecnie 168 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Większość dotyczy ognisk w Domach Pomocy Społecznej w Rogowie i Chumiętkach.

Płyną kajakami do Bałtyku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.