Pogoda

Upały nad Polską! Takich temperatur nie było od dawna!

2024-07-10 14:43

We wtorek upały dają się we znaki niemal w całej Polsce. Temperatury w kraju przekraczają grubo pona 30 stopni, czasami nawet ponad 35! Taka pogoda daje się we znaki wszystkim. Czy upały zostaną z nami na długo?

Upały w całym kraju! Termometry szaleją!

W całej Polsce termometry wskazywały dziś grubo ponad 30 stopni! W innych miejscach jest jeszcze cieplej! Od samego rana dostajemy od Was zdjęcia z temperaturami z różnych zakątków kraju. Wniosek jest jeden: wszędzie jest upalnie! Wielu narzeka na upały w mieście, wielu z was piszę, że nie rusza się z klimatyzowanych pomieszczeń. W takiej pogodzie trzeba pamiętać o odpowiednim nawadnianiu!

Czy taka pogoda zostanie z nami na długo? Jak informuje IMGW, w nocy deszcz i burze pojawią się na zachodzie i w centrum kraju. Sumy opadów w trakcie burz wyniosą do 30-40 mm. Bez deszczu jedynie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Temperatura od 19 do 21 st. C. Najchłodniej będzie nad samym morzem, tam około 17-18 st. C. W całym kraju zachmurzenie duże, jedynie na wschodzie zachmurzenie małe. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie południowo-wschodni, od zachodu skręcający stopniowo na kierunek zachodni. W trakcie burz porywy wiatru do 90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h.

Będzie ciepło! Będzie również niespokojnie...

W czwartek deszcz i burze będą niemal w całym kraju. Zachmurzenie będzie duże, ale możliwe będą rozpogodzenia. Na wschodzie opady deszczu w trakcie burz do 50-60 mm, na pozostałym obszarze około 30-40 mm. Na wschodzie możliwy również grad. Temperatura minimalna nad samym morzem wyniesie 20 st. C, na zachodzie kraju 25-27 st. C. Najcieplej będzie na wschodzie, tam od 30 do 34 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie południowy, na zachodzie północno-zachodni. W trakcie burz na wschodzie możliwe porywy wiatru do 110 km/h.

Jak wyglądają w czwartek termometry i duże miasta? Zobacz naszą galerię!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Świadkowie uratowali niemowlę z rozgrzanego auta