Medalu nie będzie. Siatkarki walczyły jednak dzielnie!

2024-08-06 18:22

W ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich, polskie siatkarki o strefę medalową walczyły z reprezentacją USA. Niestety na medale w wykonaniu Biało-Czerwonych musimy jeszcze poczekać przynajmniej cztery lata. Amerykanki pewnie wygrały 3:0 (22:25, 14:25, 20:25) i to one zameldowały się w półfinale.

Bój o strefę medalową na IO2024 w Paryżu

Polskie siatkarki zagrały na igrzyskach olimpijskich pierwszy raz od 2008 roku, gdy w Pekinie odpadły po fazie grupowej. We wtorek próbowały pójść w ślady swoich kolegów, którzy są w półfinale po wygranej w poniedziałek ze Słowenią 3:1.

W Paryżu biało-czerwone pokonały Japonię 3:1 i Kenię 3:0 i mając już zagwarantowany awans do ćwierćfinału przegrały z Brazylią 0:3. I to właśnie ta porażka sprawiła, że w ćwierćfinale nasze zawodniczki musiały mierzyć się z USA. - USA to kolejny zespół, który potrafi grać bardzo dobrze na kontrze, ma bardzo mocny system blok-obrona, więc nasza różnorodność ataku może być najważniejsza w tym meczu -  ocenił przed meczem trener Stefano Lavarini.

Warto także zaznaczyć, że przed meczem USA - Polska rozegrane zostały już dwa inne pojedynki ćwierćfinałowe. W pierwszym pojedynku siatkarki Turcji pokonały Chiny 3:2 (23:25, 25:21, 26:24, 21:25, 15:12). W drugim pojedynku reprezentantki Brazylii pokonały Dominikanę 3:0 (25:22, 25:13, 25:17).

Polska - USA: Mecz o fazę medalową IO

Polką w ostatnim czasie z USA zawsze grało się dobrze. Niestety, wtorkowy pojedynek nie potoczył się inaczej niż byśmy chcieli.  Już w pierwszym secie nasze rywalki szybko odskoczyły i dowiozły przewagę do końca, pomimo tego, że nasz zespół odrobił pod koniec kilka punktów straty.

Niestety drugi set był już w pełni zdominowany przez rywalki. Wszystko rozpoczęło się od kilku punktowej przewagi amerykanek, które z biegiem czasu tylko powiększały swoją przewagę i dowiozły ją do końca wygrywając drugiego seta aż do 14.

Początek trzeciego seta dał nam duże nadzieję, że los się odwróci. Polki rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Przewaga kilku punktów z biegiem czasu zaczęła się jednak niebezpiecznie kurczyć i w pewnym momencie zrobiło się po 15. Rozpędzone rywalki nie zwolniły i wygrały także trzeciego seta a w konsekwencji cały mecz.

We wtorek o 21.00 rozegrany zostanie ostatni mecz 1/4 finału. Włoszki zagrają z Serbkami.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Super Tenis - Iga Świątek z brązowym medalem IO w Paryżu!