Schemat zmiany organizacji ruchu od 24 lutego

i

Autor: Poznan.pl Schemat zmiany organizacji ruchu od 24 lutego

Uwaga kierowcy! Czasowe zwężenie na ulicy Lechickiej

2022-02-22 9:58

Kontynuowane są prace związane z budową dwupoziomowego węzła na skrzyżowaniu ul. Lechickiej, Naramowickiej i al. Praw Kobiet. W najbliższym czasie czasowo zawężona zostanie ulica Lechicka - z dwóch pasów do jednego.

Zmiany obowiązywać będą od czwartku 24 lutego. Polegać będą na wyłączaniu fragmentu jednego pasa ruchu ul. Lechickiej tuż przed węzłem, od strony mostu Lecha, służącego do jazdy w kierunku ul. Murawa. Drugi pas pozostanie przejezdny. W tym czasie prowadzone będą prace polegające na odtworzeniu pasa rozdziału, czyli likwidacji tzw. przewiązki, którą tymczasowo prowadzony był ruch na ul. Lechickiej. Zawężenia będą pojawiać się okresowo na czas tych robót, a po ich zakończeniu zamknięty pas ruchu będzie znów przejezdny.

Od 19 lutego przejazd ul. Lechicką pod nowym wiaduktem jest możliwy tylko w jednym kierunku - od mostu Lecha w stronę ul. Murawa. W przeciwnym ruch poprowadzony został południową łącznicą, czyli jezdnią od strony ul. Naramowickiej. Zmiana wprowadzono ze względu na prace wykończeniowe związane z wiaduktami (m.in. zabezpieczenie powierzchni odpowiednimi powłokami, montaż odwodnienia, znaków, rozbiórka roboczych pomostów).

Kierowcy powinni zachować ostrożność w rejonie prac i zwracać uwagi na bieżące oznakowanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!