Kajakarski Puchar Świata w Poznaniu

i

Autor: Poznań.pl

Sport

W Poznaniu na torze regatowym Malta, rozpoczęły się zmagania w Kajakarskim Pucharze Świata

2023-05-26 9:44

W piątek, 26 maja, na torze regatowym Malta rozpoczęły się zawody kajakarskie na najwyższym poziomie. Podczas zmagań w stolicy Wielkopolski zaprezentują się 44 reprezentacje narodowe, a wśród nich mistrzowie olimpijscy i świata.

- Poznań po raz kolejny organizuje duże międzynarodowe zawody. Puchar Świata to nie tylko walka o medale, ale także początek rywalizacji o Igrzyska Olimpijskie - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, cytowany w serwisie poznan.pl. - Do stolicy Wielkopolski zjadą najwięksi zawodnicy i zawodniczki. Czekamy tylko na piękną pogodę i kibiców.

W dniach 26 – 28 maja Poznań gości najlepszych kajakarzy i kajakarki na świecie. Na Jeziorze Maltańskim wystartowały zawody Pucharu Świata w Kajakarstwie!

Kajakarski Puchar Świata. 3 dni rywalizacji i 26 finałów

Podczas trzech dni rywalizacji rozegranych zostanie 26 finałów. Kajakarze i kajakarki powalczą w kategoriach jedynek, dwójek i czwórek na dystansach od 200 do 5000 metrów. Takie samo zadanie czeka kanadyjkarzy i kanadyjkarki. Jedni, jak i drudzy będą rywalizować także w konkurencji dwójek mieszanych rozgrywanych na dystansach 500 metrów.

Rok 2023 jest kluczowy dla krótkich wioseł. W niemieckim Duisburgu w sierpniu najlepsi kajakarze i kanadyjkarze powalczą o medale Mistrzostw Świata, a także kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Kajakarski Puchar Świata. Sukcesy Polaków

W pierwszych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie na torze w węgierskim Szeged Polacy wywalczyli 8 medali. Podczas rywalizacji na poznańskiej Malcie swoją dyspozycję sprawdzą najlepsi kanadyjkarze i kajakarze. Na starcie będzie można zobaczyć Dominikę Putto, Annę Puławską, Justynę Iskrzycką czy poznański duet: Łukasza Witkowskiego i Dominika Nowackiego.

Jezioro Maltańskie stwarza idealne warunki do zawodów! Zbiornik o powierzchni 70 hektarów powstał w 1952 roku w wyniku spiętrzenia rzeki Cybiny. Stał się znanym na całym świecie ośrodkiem sportów wodnych.

Chwile grozy. Kajakarze nie mogli wrócić do brzegu