W programie tegorocznej odsłony znalazło się 28 miejsc i atrakcji dla uczestników. - To jedno z największych w Polsce wydarzeń tworzonych przez miłośników historii i fortyfikacji. Podczas dwóch dni można obejrzeć forty, schrony i atrakcje związane z historią Poznania od średniowiecza po okres zimnej wojny - zapewniono w komunikacie.
Poznański magistrat podał, że w tym roku w ramach akcji będzie można zwiedzić m. in. Forty: Ia, IIa, IVa, V, Va, VI, VII (Muzeum Martyrologii Wielkopolan, czyli pierwszy obóz koncentracyjny na polskich ziemiach zorganizowany przez Niemców), a także Fort Winiary, czyli Cytadelę. "Listę dostępnych atrakcji uzupełni zwiedzanie Schronu J2VIa przy ul. Pilickiej oraz nocny spacer po okolicach dworca Poznań-Główny" - dodano.
Wyjątkowe zwiedzanie w Poznaniu
- Poza atrakcjami militarnymi z okresu średniowiecza i XIX wieku znajdą się również te z czasów II wojny światowej. Zainteresowani będą mogli zajrzeć do schronów przeciwlotniczych dla ludności cywilnej. Do zabytków z czasów zimnej wojny należy udostępniony dla zwiedzających przeciwatomowy schron dla władz miasta Poznania - opisano.
W poszczególnych punktach dla zwiedzających przygotowano dodatkowe atrakcje. "W Forcie VI będzie można skosztować żołędziowej kawy w kawiarni z czasów okupacji. Poszukiwacze mocniejszych wrażeń z pewnością odnajdą się na ścieżce grozy przygotowanej przez Schron przy ul. Babimojskiej" - wskazano w informacji prasowej.
Polecany artykuł:
Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających rekonstrukcje historyczne, wycieczki tematyczne, gry i filmy, a także Forteczny Rajd Rowerowy. Koordynatorem dwudniowego wydarzenia jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.