Koszyczki wielkanocne

i

Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Koszyczki wielkanocne

Wielkanoc: Jak powinno wyglądać święcenie pokarmów w domu?

2020-04-11 10:00

Święcenie pokarmów w kościołach nie może się w tym roku odbyć z powodu koronawirusa. Jednak możemy przygotować i pobłogosławić pokarmy w domu. Jak to zrobić? Przeczytajcie na stronie internetowej ESKI Poznań.

Ze względów bezpieczeństwa nie możemy pójść poświęcić pokarmy do kościoła. W Poznaniu jest to praktycznie niemożliwe. Ale możemy to zrobić w domu podczas wielkanocnego śniadania. Pokarmy przygotowujemy tak, jakbyśmy jak robimy to co roku. 

>> Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Błogosławieństwo pokarmów ma miejsce w Wielkanoc przed śniadaniem. Ustawiamy na stole świecę i zapalamy ją. Następnie jedna z osób dorosłych rozpoczyna błogosławieństwo:

Osoba dorosła: – Chrystus zmartwychwstał, alleluja!
Odpowiadamy: – Prawdziwie zmartwychwstał, alleluja!
Czytanie z Listu do Tesaloniczan: „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”.
Osoba dorosła: – Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Odpowiadamy: – Amen.

Dodajmy, błogosławieństwo można wygłosić odmawiając własną modlitwę.

Posłuchaj o diecie w czasie karmienia piersią. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wirtualne podróżowanie: miejsca w Wielkopolsce warte odwiedzenia po pandemii