Alicja Konieczek z awansem i rekordem Polski na 3000 m z przeszkodami! Mam 2-3 sekundy w zapasie

Autor: Paweł Skraba Alicja Konieczek z awansem i rekordem Polski na 3000 m z przeszkodami! "Mam 2-3 sekundy w zapasie"

Wielkopolanka w olimpijskim finale! Jaki wynik osiągnęła Alicja Konieczek?

2024-08-06 21:36

Alicja Konieczek czasem 9.21,31 uplasowała się na 13. pozycji w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas igrzysk w Paryżu. Złoty medal zdobyła Winfred Mutile Yavi z Bahrajnu, która pobiła rekord olimpijski - 8.52,76.

Zawodniczka AZS Poznań wystartowała w olimpijskim finale!

W niedzielny poranek Alicja Konieczek z czasem 9.16,51 poprawiła rekord Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami i awansowała do finału igrzysk olimpijskich w Paryżu. We wtorkowy wieczór pochodząca z gminy Zbąszyń i zawodnicza AZS Poznań wystartowała w olimpijskim finale!

Polka rozpoczęła bieg ostrożnie, trzymając się na końcu stawki. Już od samego początku dużą przewagę osiągnęły zawodniczki z Afryki, które nie dały szans pozostałym.

Złoty medal zdobyła Winfred Mutile Yavi z Bahrajnu, która pobiła rekord olimpijski - 8.52,76. Srebro wywalczyła Peruth Chemutai, która czasem 8.53,34 ustanowiła rekord Ugandy, a po brąz sięgnęła Kenijka Faith Cherotich - 8.55,15. Tuż za podium uplasowała się Francuzka Alice Finot, która poprawiła rekord Europy na 8.58,67. Piąta była Etiopka Sembo Almayew, a rekordzistka świata Beatrice Chepkoech z Kenii ukończyła bieg na szóstym miejscu

Alicja Konieczek zajęła ostatecznie 13. miejsce. Do wyniku z eliminacji nie udało się jej zbliżyć, bo dystans pokonała w czasie 9:21,31. To trzeci rezultat w jej karierze.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!