Autor: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

IO 2024

Wiktor Głazunow w finale igrzysk olimpijskich. Polski kajakarz powalczy o medal

2024-08-09 11:54

Wiktor Głazunow zaprezentował się z świetnej strony w półfinale konkurencji C-1 mężczyzn na 1000 metrów. Polak pewnie awansował do decydującego wyścigu, zajmując trzecią lokatę. Finał zaplanowano na godzinę 13:50.

Wiktor Głazunow w finale igrzysk olimpijskich

Polski kajakarz świetnie rozpoczął wyścig obejmując prowadzenie od początku startu. Awans do finału mogło wywalczyć czterech zawodników. Po 250 metrach Polak wyprzedzał Niemca Sebastiana Brendela. W późniejszym etapie nasz zawodnik utracił prowadzenie, jednak wciąż utrzymywał się na premiowanej pozycji. Finalnie dopłynął na trzeciej lokacie, z czasem 3:45,30. Zwyciężył Niemiec Sebastian Brendel, drugi był Brazylijczyk Isaquias Queiroz. Awans wywalczył również Włoch Carlo Tacchini. Finał odbędzie się o 13:50.

Igrzyska Olimpijskie. Burza wokół zdjęć sportowców. Sprawdź!