wośp 2025

WOŚP 2025. Tysiące wolontariuszy zbierają pieniądze do puszek w całej Polsce [ZDJĘCIA]

2025-01-26 14:27

W niedzielę (26 stycznia) trwa 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku pod hasłem "Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci". Na ulicach polskich miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze do puszek. Tak wygląda kwestowanie w naszym kraju. Zobaczcie zdjęcia.

WOŚP 2025 trwa. Taki jest motyw przewodni tegorocznego finału

33. Finał WOŚP odbywa się w niedzielę (26 stycznia). W tym dniu w wielu miastach w Polsce odbywa się zbiórka w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mottem akcji jest "Gramy na zdrowie!". Motywem przewodnim 33. Finału WOŚP jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Z kolei cel 33. Finału WOŚP to: „Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej!”.

Tradycyjnie w ramach zakończenia każdego finału, we wszystkich miastach w Polsce, organizowane jest "światełko od nieba". Jest to kulminacyjny moment zbiórki WOŚP.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas 33. Finału WOŚP możliwe będzie doposażenie placówek medycznych, co umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Rocznie raka diagnozuje się ok. 1,2 tys. dzieci, a 3 tys. pozostaje w trakcie intensywnego leczenia.

Wolontariusze WOŚP na ulicach polskich miast

Na ulicach w całej Polsce tysiące wolontariuszy zbierają pieniądze do puszek. W wielu miastach odbywają się także koncerty, licytacje czy też pokazy. W poniższej galerii mamy zdjęcia wolontariuszy z całej Polski.

Historia WOŚP. Ile zebrano pieniędzy w historii?

Fundację WOŚP Jurek Owsiak założył ponad 30 lat temu. Od tej pory regularnie raz w roku — w styczniu – organizuje zbiórkę pieniędzy. Fundacja prowadzi działalność w zakresie ochrony m.in. na rzecz ratowania życia chorych osób, w szczególności dzieci, poprawy stanu ich zdrowia, a także promocji zdrowia i profilaktyki.

WOŚP zamierza też wesprzeć leczenie nieonkologicznych schorzeń hematologicznych, które są jednymi z najczęstszych chorób przewlekłych wśród dzieci. Dotychczasowe 32 finały przyniosły 2,3 mld zł. Fundacja kupiła za to prawie 74,5 tys. urządzeń.