Jeleń

i

Autor: adege/Pixabay/cc0 Rośnie liczba wypadków z udziałem dzikich zwierząt

Sprawa kryminalna

Wyrok na myśliwego z okolic Poznania. Brutalnie napuszczał psy na dziką zwierzynę

Wyrok sądu dotyczy sprawy z 2017 roku, która miała miejsce w podpoznańskich Złotnikach. Tamtejszy myśliwy zabił jelenia, po wcześniejszym napuszczeniu na niego psy, które szarpały i podgryzały go żywcem. Sytuację miały oglądać dzieci z okolicznych domów. Mieszkańców zaalarmowało szczekanie i ujadanie napuszczonych psów. Teraz zapadł wyrok sądu w tej sprawie.

Wyrok dla myśliwego spod Poznania

O sprawie przypomniał portal tvn24.pl. To według ich informacji wiadomo, że zapadł wyrok w sprawie myśliwego Piotra W. Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto po 5 latach zdecydował, że oskarżony zostanie ukarany grzywną w wysokości 4000 złotych, choć groziły mu trzy lata więzienia. Sąd usunął działanie ze szczególnym okrucieństwem z kwalifikacji jego czynu.

Co się stało w Złotnikach?

26 listopada 2017 roku miało dojść do brutalnego polowania jednego z myśliwych w Złotnikach pod Poznaniem. Mężczyzna miał napuścić na jelenia, którego miał na celowniku psy, które zaatakowały go, podgryzały i szarpały nim żywcem, sprawiając mu ogromny ból.

Szczekanie psów obudziło mieszkańców Złotnik

Jak relacjonowali mieszkańcy portalowi tvn24.pl, obudziło ich w niedzielny poranek głośne szczekanie psów. Na nogi zerwali się okoliczni mieszkańcy i obserwowali cierpienie jelenia zadawane przez rozdrażnione psy. Na ten widok także patrzyły przerażone i zapłakane dzieci.