Dwadzieścia pięć restauracji w Poznaniu i okolicach otrzymało wyróżnienie Michelin. Prestiżową nagrodę otrzymało o dziewięć lokali więcej niż w zeszłym roku. Zarządzająca wyróżnioną restauracją, Karolina Rwicka, twierdzi że klienci nie zawsze wiedzą o nagrodzie
Dużo osób nadal nie wie o tym, że większość restauracji jednak w Poznaniu ma te wyróżnienia. I jest to też dużym zaskoczeniem. My jesteśmy restauracją, która jest w Parku Sołackim i większość gości to widzi tę plakietkę i dopiero tak naprawdę się dowiaduje o tym, że mamy jakiekolwiek wyróżnienie.
Jedną gwiazdkę po raz czwarty utrzymała restauracja "Muga". Prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Jan Mazurczak twierdzi że miasto jest coraz silniejsze jak chodzi o gastronomię.
Tytuły, czy wyróżnienia Michelin są nadawane co roku i można stracić. W zasadzie we wszystkich miastach, które były wcześniej w przewodniku już do tych utrat dochodziło. A Poznań od 2023 roku nie stracił żadnego wyróżnienia.
Przewodnik Michelin jest w Polsce od 1997 roku.