Sport

Za nami Bieg Czerwca 56. Zobacz zdjęcia uczestników!

2024-06-23 12:45

W niedzielny poranek odbył się Bieg Czerwca 56. Jak co roku biegacze na sportowo uczcili wydarzenia z czerwca 1956 roku które miały miejsce w Poznaniu. Do pokonania były dystanse 5 i 10 km. Były także sztafety oraz biegi dla dzieci. Byłeś na Biegu Czerwca 56? Zobacz czy uchwycił Ciebie nasz aparat!

Bieg Czerwca 56. Tysiąc uczestników na starcie

Bieg z okazji Poznańskiego Czerwca 1956 r. to impreza sportowa upamiętniająca tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się na ulicach Poznania 28 czerwca 1956 roku. Bieg jest wyrazem hołdu wyrażonego dla ofiar tamtych zajść oraz okazją do propagowania wiedzy na temat tego, co wówczas się wydarzyło.

W tym roku zawodnicy mieli do pokonania dwa dystanse - 5 km lub 10 km. Były także sztafety oraz biegi dla dzieci. Chętnych nie brakowało i na starcie pojawiło się około tysiąca biegaczy.

Bieg Czerwca 56. Wyniki rywalizacji

Bieg na dystansie 10 km wygrał zawodnik z Wielkiej Brytanii, Andrew Thomas, drugie miejsce zajął Mikołaj Bogusz, trzeci był Adam Wiśniewski.

Bieg na 5 km wygrał natomiast Marcin Kęsy, który wyprzedził Radosława Płucińskiego oraz Ignacego Pudliszewskiego.

WYNIKI BIEGU CZERWCA 56 DOSTĘPNE TUTAJ

Brałeś udział w biegu? Zobacz czy uchwycił Ciebie nasz aparat!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!