Dziura w drodze - łatanie / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: ZDM Poznań Dziura w drodze - łatanie / zdjęcie ilustracyjne

ZDM Poznań: Odszkodowanie za uszkodzenie auta przez dziurę! [WARUNKI, PROCEDURY]

2021-02-19 15:00

W okresie zimowym, a także już po zimie ulice w Poznaniu są dziurawe jak szwajcarski ser. Kierowcy nie bez powodu twierdzą, że “jedną ominę, w drugą wjadę”. Nic więc dziwnego, że w wielu przypadkach dochodzi do uszkodzenia pojazdów. Co zrobić w takiej sytuacji? ZDM może wypłacić Wam odszkodowanie! Co trzeba zrobić w takiej sytuacji? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

To już klasyka gatunku. Dziury już w okresie jesienno-zimowym wyrastają jak grzyby po deszczu. Najwięcej jest ich jednak, gdy kończą się zimowe warunki na drogach. Wtedy kierowcy momentami mają naprawdę trudne zadanie, by ominąć dziurę. Na niektórych ulicach po prostu nie da się tego zrobi, bo omijając jedną wpada się w drugą. Drogowcy oczywiście starają się minimalizować skutki zimy. Na swojej stronie internetowej pochwalili się, że od początku stycznia do 12 lutego łącznie załatanych zostało 191 ubytków o powierzchni 2800 metrów kwadratowych. Prace były prowadzone w różnych częściach Poznania – zarówno na głównych ulicach, jak też i tych o mniejszym znaczeniu dla przejeżdżających, ale bardzo ważnych dla lokalnej społeczności.

Niestety, warunki atmosferyczne spowodowały również konieczność wstrzymania prac na drogach gruntowych. Zamarznięty grunt lub błoto powoduje, że roboty wykonane przez równiarkę mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Liczymy, że jeśli prognozy pogody się sprawdzą, to ZRD będzie mogło przystąpić do równania na początku marca

wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Jednak co zrobić, gdy wpadniemy w dziurę i uszkodzimy samochód? Możemy ubiegać się o odszkodowanie! 

Raport z anteny 19.02, godz.10

ZDM Poznań: Odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu w dziurze 

To bardzo częste sytuacje - kierowca jedzie swoim samochodem po czym wjeżdża w sporą dziurę. Efekt? Uszkodzony samochód - zazwyczaj zniekształcona felga, ale zdarzają się też poważniejsze usterki. Mało osób wie, że w takiej sytuacji można zgłosić do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o odszkodowanie. Jak to zrobić? Rozpisaliśmy Wam to krok po kroku. Najpierw ZDM sprawdzi czy droga na której doszło do zdarzenia jest w ogóle w jego zarządzie. Innymi słowy, czy ZDM Poznań jest za nią odpowiedzialny. A co musicie zrobić Wy? Sprawdźcie: 

  1. Trzeba wejść na stronę internetową Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu i odszukać “wniosek dotyczący szkody w pojeździe”. Znajdziecie go też klikając TUTAJ.
  2. Wypełniacie wniosek, szczegółowo opisując całą sytuację. 
  3. Wypełniony wniosek można wysłać za pośrednictwem poczty na adres: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, 61-623 Poznań, ul. Wilczak 17, złożyć osobiście w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu ul. Wilczak 17 lub wysłać mailem na adres: [email protected]. Do wniosku warto dołączyć zdjęcia, na których widać szkody pojazdu. Sprawa nie musi być zgłaszana na policję, ale jeżeli to zrobicie, na pewno Wam to nie zaszkodzi. 

Zarząd Dróg Miejskich ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Następnie sprawa zostaje przekazana do ubezpieczyciela. Jeżeli nie zgadzacie się z jego oceną sytuacji lub wysokością odszkodowania, możecie się oczywiście odwołać. Wtedy trzeba złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. 

Jeżeli to nie przyniesie efektów, możecie dochodzić swoich roszczeń w sądzie. Oczywiście to ostateczność i czynności, które raczej nie należą do najprzyjemniejszych. Warto jednak znać swoje prawa. 

QUIZ: Końcówka "-ą" czy "-om"? Sprawdź czy piszesz poprawnie!

Pytanie 1 z 20
Nigdy nie kupuję moim _________ słodyczy.