Zima w Poznaniu. Pierwszy śnieg spadł w Wielkopolsce. Są utrudnienia na drogach

2022-11-19 14:44

Pierwszy śnieg spadł w Poznaniu i w całym województwie wielkopolskim. Na drogach w regionie mogą panować bardzo trudne warunki. Coraz więcej informacji pojawia się na temat kolizji i wypadków.

Pierwszy śnieg w Poznaniu

W piątek (18 listopada) w godzinach wieczornych spadł pierwszy śnieg w Poznaniu. Wydawało się, że długo się on nie utrzyma, bowiem od sobotniego poranka świeciło słońce, a temperatura przekraczała 2-3 stopnie Celsjusza. Jednakże po godzinie 13:00 ponownie zaczął prószyć biały puch i miasto ponownie szybko nabrało zimowych kolorów. Ten śnieg pewnie także długo się nie utrzyma, ponieważ temperatura obecnie oscyluje w okolicach zera stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już w piątek komunikat na temat intensywnych opadów śniegu w regionie. - Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, lokalnie 15 cm - czytamy w ostrzeżeniu. Szczególnie niebezpiecznie jest na północy województwa wielkopolskiego, gdzie śnieg może padać aż do północy.

Wypadki i kolizje w Wielkopolsce

Zima, jak zwykle zaskoczyła nie tylko drogowców, ale także kierowców. Panująca aura sprawia, że na drogach może dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń. Kilkanaście kolizji miało miejsce w powiecie złotowskim i w pilskim, jednakże drogi w Poznaniu i w okolicach mogą także być zaśnieżone i przede wszystkim bardzo śliskie. Policjanci przypominają o wzmożonej czujności i ostrożnej jeździe, ale także o zmianie opon z letnich na zimowe.

Zima w Warszawie. Pierwsza poranna śnieżyca zaskoczyła drogowców?