Wiosna

Zobacz piękne magnolie pod Poznaniem. Rosną w najstarszym Arboretum w Polsce! To doskonały pomysł na weekendową wycieczkę [ZDJĘCIA]

To raj dla miłośników magnolii i nie tylko! Warto tam pojechać i na własne oczy zobaczyć piękno przyrody. Jeżeli jeszcze nie byliście w Arboretum Kórnickim - to koniecznie musicie się tam wybrać.

Magnolie są to rodzaje drzew lub krzewów. W zależności od ujęcia, zaliczane są tu wszystkie gatunki z rodziny, poza tulipanowcami, i wówczas wyróżnia się tu od ok. 220 do ok. 320 albo dzielone są one na kilkanaście rodzajów, z których do wąsko ujmowanego rodzaju magnolia, zaliczanych jest od ok. 20 do 120 gatunków! Brzmi niesamowicie, prawda? Dlatego koniecznie musicie zobaczyć magnolie w Arboretum Kórnickim w Wielkopolsce!

Arboretum Kórnickie - doskonały pomysł nie tylko na weekend!

Kórnik znajduje się tylko 40 minut od Poznania, a warto odwiedzić to miasto, ponieważ właśnie tam znajduje się Arboretum Kórnickie, które jest częścią Instytutu Dendrologii PAN. Jest to najstarsze Arboretum w Polsce! Ostatnio w swoich mediach społecznościowych, pochwalili się wyjątkową galerią oraz informacją!

Mowa o wyjątkowych kwiatach! Magnolie zakwitły wyjątkowo wcześniej niż zwykle. - KWITNĄ MAGNOLIE! W pełnię kwitnienia wchodzą właśnie nasze dwie największe magnolie rosnące przy Zamku. Do pełni kwitnienia większości odmian zostało jeszcze parę dni. W tym roku magnolie rozpoczęły kwitnienie zdecydowanie wcześniej niż w latach ubiegłych, do czego przyczyniły się wysokie temperatury w ostatnich dniach, szczególnie w święta - czytamy w opublikowanym poście. 

Rzeczywiście tej wiosny magnolie zakwitły znacznie szybciej. W minionym roku, gdy informowaliśmy Was o tych niezwykłych krzewach - na horyzoncie była już majówka - artykuł powstawał 27 kwietnia! Jednak w są zalety tej sytuacji. Dzięki temu możemy już znacznie szybciej, cieszyć się widokiem różowych pąków

Jeżeli chcecie w spokoju obejrzeć wszystkie rodzaje magnolii na terenie Arboretum Kórnickiego - polecamy odwiedzać to miejsce w tygodniu!

Zobaczcie te fenomenalne kwiaty!

Wiosna na bydgoskim Balatonie