Zostań Gwiazdą Kabaretu

i

Autor: Bartek Łojewski Zostań Gwiazdą Kabaretu

Rozrywka

Zostań Gwiazdą Kabaretu! Rusza XXI edycja festiwalu!

2023-06-06 8:38

Przed nami 21. edycja festiwalu "Zostań gwiazdą Kabaretu". Młodzi artyści z całego kraju będą mogli zmierzyć się ze sobą przed poznańską publiką.

Kabareciarze powalczą o nagrodę im. Bohdana Smolenia

Festiwal rozpocznie się 9 czerwca, w siedemdziesiątą szóstą rocznicę urodzin Bohdana Smolenia, satyryka i członka poznańskiego kabaretu "Tey". Oprócz występów komediowych będzie można także​ posłuchać największych przebojów Maanamu śpiewanych przez Katarzynę Chlebny. Nie zabraknie również atrakcji dla fanów tańca.

- Festiwal jest już po raz dwudziesty pierwszy. Zaczynaliśmy 21 lat temu i z naszego działania jeżeli chodzi o Poznań, to kto jeszcze nie słyszał, to mu powiem, że  Kabaret Czesław który często jest widoczny na arenie naszej ogólnopolskiej kabaretowej to właśnie jest laureat naszego drugiego festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" - powiedział nam organizator festiwalu Krzysztof Deszczyński.

Artyści zmierzą się ze sobą o nagrodę im. Bohdana Smolenia, satyryka związanego z Poznaniem. Tematem przewodnim, z którym będą musieli się zmierzyć występujący, będą kultowe teksty z repertuaru Smolenia - "A tam cicho być" i "6 dni z życia kolonisty".

- Dwa miesiące temu zostali temat pod tytułem "A tam cicho być" i "6 dni z życia kolonisty" i te dwa tematy muszą zaistnieć w ich nowych programach kabaretowych. Jury konkursu to jest te pięć kabaretów mają punktację od jeden do pięciu oraz mają jedną 10-tke. Jeżeli coś jest fantastyczne i to bardzo to na te dziesiątkę stawiają. Jeżeli chcą dać drugą dziesiątkę to już muszą zabrać sobie te dziesiątkę - wyjaśnia Deszczyński.

Festiwal rusza 9 czerwca i potrwa do 11 czerwca.