ZUS

i

Autor: ZUS

ZUS przejął obowiązki Poznańskiego Centrum Świadczeń

2022-01-03 17:43

Wniosków o 500 plus nie złożycie już w Poznańskim Centrum Świadczeń. Od nowego roku zmieniły się przepisy i realizacją programu Rodzina 500 plus będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie jak dotąd gmina.

Zmieni się tez sposób składania dokumentów.

Wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia.

Mówi Krystyna Michałek z ZUS-u. Jeśli rodzic będzie miał problem z wypełnieniem wniosku o 500 plus, może zgłosić się do placówki.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalny kreator na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, który pomoże krok po kroku wypełnić wniosek. Klienci również mogą liczyć na pomoc pracowników ZUS-u, którzy pomogą założyć konto na PUE ZUS i złożyć internetowo wniosek.

Zmiana dotyczy także samej wypłaty świadczenia. Teraz będzie przekazywane jedynie bezgotówkowo na wskazane przez rodzica konto. Dodajmy, że za realizację wniosków o 500 plus złożonych w zeszłym roku, do końca maja będzie jeszcze odpowiadać Poznańskie Centrum Świadczeń.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?