Mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas

i

Autor: Iga Nawojczyk

10 pączków zjadł w 5 minut i 5 sekund! Za nami Mistrozstwa w jedzeniu pączków na czas

2020-02-17 14:23

Puszyste oblane słodkim lukrem i z jeszcze słodszą niespodzianką w środku. Pączki dzisiaj nie schodzą z ust poznaniaków. Wszystko za sprawą mistrzostw w jedzeniu tych słodyczy na czas, które odbyły się dzisiaj w Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu.

Zjedzenie 10 pączków zajęło mu pięć minut i pięć sekund. Zwycięzcą corocznych mistrzostw w jedzeniu pączków na czas został Andrzej Karasiński. Zaraz z nim uplasował się Marek Kościelniak, który górę pączków pochłonął w pięć minut i 36 sekund.

Kolega mnie namówił, powiedział co tam nie zjemy dziesięciu pączków? No to zjedliśmy. Jeszcze cztery lata temu ważyłam 120 kilogramów - teraz biegam w biegach ultra, na diecie już nie jestem także spokojnie wchodzi. Lubię pączki, bardzo lubię pączki, po prostu usiadłem i zacząłem sobie jeść w miarę szybko przełykając - komentował zajęcie drugiego miejsca pan Marek. 

Co roku pojawiają się nowe techniki. 

Jednak regulamin i zasady są niezmienne: dziesięć pączków należy zjeść w jak najkrótszym czasie. Co bardzo cieszy zawsze jest bardzo pachnąco, bo pączki rozsiewają przecież ten cudowny aromat, a poza tym myślę, że uczestnikom towarzyszy mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu - dodaje Katarzyna Mojzykiewicz z Cechu Cukierników i Piekarzy.

Rekord nie został pobity. Ten wynosi nieco ponad 4 minuty. Zobacz wideo ze zmagań uczestników: