12-latka pomogła koledze. Uratowała mu życie

i

Autor: Pixabay/Screen Facebook @Swarzędz

Pomoc

12-letnia Marysia spod Poznania uratowała życie koledze. "Twoja reakcja i postępowanie wzbudzają podziw. Jesteśmy z Ciebie dumni"

2024-04-22 12:21

Marysia Osuchowska pokazała na czym polega prawdziwa postawa obywatelska. Dziewczynka wykazała się niebywałą odwagą i dojrzałością. 12-latka bardzo szybko zareagowała, gdy zobaczyła nieprzytomnego chłopca. Szczegóły w artykule.

Do zdarzenia doszło w piątek 12 kwietnia. 12-letnia Marysia Osuchowska wracała ze szkoły, gdy zobaczyła chłopca leżącego na poboczu drogi, który przewrócił się, jadąc na rowerze. Dziewczynka szybko zareagowała. 

Wzorowa reakcja 12-letniej Marysi

Dziewczynka od razu podeszła do chłopca, jednak ten – nie reagował. Marysia w pierwszej kolejności zadzwoniła do swojej mamy, a nawet próbowała zatrzymać przejeżdżające samochody. Zareagował... dopiero trzeci kierowca. Okazało się, że chłopiec z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala.

Na szczęście stan chłopca jest stabilny, a cała sytuacja skończyła się dobrze.

- Marysiu, jesteś bohaterką. W takich sytuacjach – stresu i zagrożenia często nawet osobom dorosłym trudno jest zachować zimną krew, a przytomność umysłu, jaką się wykazałaś jest godna pochwały. Twoja reakcja i postępowanie wzbudzają podziw. Jesteśmy z Ciebie dumni - czytamy w mediach społecznościowych podpoznańskiego Swarzędza. 

Z kolei w piątek 19 kwietnia, Marian Szkudlarek - burmistrz miasta i gminy Swarzędz, osobiście pogratulował dzielnej, małej mieszkance Garbów i jej rodzicom.

"Ogromne brawa!!! Marysiu Twoja postawa jest wzorem do naśladowania - dzielna, odpowiedzialna, opanowana. Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Rodziców. Duże gratulacje dla Państwa!!!"; "Brawo! Dziecko wykazało się większą odwagą i dojrzałością, niż kierowcy, którzy nie zatrzymali się, żeby jej pomóc. Rodzice mogą być dumni" - gratulują internauci.

Wyróżnienie dla Wągrowca. Otrzymał on Znak Dziedzictwa Europejskiego. Szczegóły poniżej.

Lekarz przejechał pieszego i nie udzielił mu pomocy