Manul Magellan

i

Autor: Remigiusz Koziński/ ZOO Poznań

Konkurs

Kolejny manul z poznańskiego zoo walczy o tytuł najpiękniejszego na świecie! Mania potrzebuje Waszych głosów!

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o ogromnym sukcesie manula Magellana z poznańskiego Nowego ZOO, który wygrał konkurs na najpiękniejszego na świecie. Teraz zeszłoroczny sukces, ma szansę powtórzyć Mania - mama Magellana. Szczegóły w artykule.

Wielokrotnie informowaliśmy Was o manulu Magellanie, który w zeszłorocznym plebiscycie organizowanym przez profil DailyMantle na portalu X, uzyskał pierwsze miejsce i zdobył tytuł najpiękniejszego manula na świecie. Teraz sukces Magellana chce powtórzyć jego mama - Mania. Jakie są wstępne wyniki?

Konkurs na najpiękniejszego manula 2024. Mania ze Starego Zoo chce powtórzyć sukces Magellana

Manul Magellan z Poznania pogromił konkurencję i zdobył tytuł najważniejszego oraz najpiękniejszego manula na świecie w 2023 roku. Magellan od zawsze lubił rozgłos. Można powiedzieć, że jego sława zaczęła się już w 2020 roku, kiedy uciekł z zoo

Po wygranej Magellana, a także w związku z dużym zainteresowaniem manulami, w ubiegłym roku udaliśmy się na wycieczkę do zoo i rozmawialiśmy z panem Remigiuszem Kozińskim, kierownikiem Działu Edukacji i Wolontariatu, w poznańskim ZOO. Dzięki temu poznaliśmy kilka tajemnic na temat tych dzikich kotów. -  Kolor futra, cętki, niezwykła cierpliwość podczas polowania (polują z zasadzki), czekają aż zdobycz pojawi się w ich zasięgu. Tym samym nie są wytrawnymi sprinterami. Chodzi o to, żeby zdobycz upolować w dwóch susach. Mało tego! Potrafią tkwić jak kamień przez godzinę lub dwie na ogromnym mrozie, w kompletnym bezruchu - mówił nam pan Remigiusz.

Kolejny manul z Poznania walczy o tytuł najpiękniejszego na świecie

W tegorocznym głosowaniu, o wygraną walczy mama słynnego Magellana - Mania, która zamieszkuje Stare Zoo w Poznaniu. 

Od środy 10 kwietnia ruszyło głosowanie dla czterech grup w rundzie pierwszej. Wśród jednej z nich znalazła się Mania, mama zwycięskiego Magellana. Bez większych problemów zdobyła największą liczbę głosów... i zakwalifikowała się do 2. rundy! Jednak to nie koniec zmagań Mani! Obecnie trwają kwalifikacje do finału. 

Zostało tylko 10 godzin. Manul Mania z Poznania potrzebuje Waszych głosów!  Wszystkie szczegóły dotyczące głosowania można śledzić na profilu DailyMantle na X.

Głosujemy i trzymamy kciuki za Manię!

Niedźwiedzie w poznańskim ZOO wybudziły się z zimowego snu. Sprawdźcie naszą galerię!

Dyrektor Zoo odpowiada