Piłka

Autor: pixabay.com

17-letnia dziewczyna została poparzona racami podczas sobotniego meczu Lech-Lechia!

2020-02-24 15:20

Materiałów pirotechnicznych użyli kibice drużyny z Gdańska.

Dziewczyna została przewieziona do szpitala. Póki co nie ma informacji o jej stanie. Ratownicy medyczni w czasie meczu udzielili pomocy w sumie dziewięciu osobom. W większości były to interwencje związane z użyciem gazu. Nie wiadomo, kto go użył. Przypomnijmy, podczas sobotniego meczu Lech-Lechia kibice gdańskiej drużyny odpalili race i zaczęli rzucać nimi w trybuny Kolejorza.

Lechia Gdańska wydała oświadczenie, w którym czytamy:

Lechia Gdańsk stanowczo potępia zachowanie kibiców, do jakiego doszło w Poznaniu podczas meczu z Lechem. Sytuacja, do jakiej doprowadziły osoby zajmujące miejsca wśród naszych fanów była niedopuszczalna, gdyż zagrażała bezpieczeństwu innych osób przebywających na stadionie.

Klub deklaruje pełną współpracę z Komisją Ligi w zakresie postępowania dyscyplinarnego. Jednocześnie upominamy naszych kibiców wspierających drużynę w meczach wyjazdowych – jakiekolwiek zachowania mogące stanowić zagrożenie na stadionie, są nieakceptowalne oraz narażają klub na odpowiedzialność i poważne konsekwencje.

Przypomnijmy, mecz został przerwany w 65 minucie. Po kilkunastu minutach został wznowiony. Sprawą rzucania rac zajmuje się Policja. Lech wygrał ostatecznie 2:0.