Poznań: Studenci na kwarantannie otrzymają 250 pizz za darmo! To się nazywa gest...

2020-03-25 10:17 BP
Darmowe pizze zostaną przekazane studentom z Poloneza
Autor: fot. Pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Darmowe pizze zostaną przekazane studentom z Poloneza

Studenci mieszkający w akademiku po dawnym hotelu Polonez przebywają na kwarantannie. Nie mogą wychodzić z budynku, a jedzenie mają przywożone pod same drzwi pokoju. Z chęcią "dokarmienia" studentów wyszła firma Głodny.pl, która oferuje zamawianie jedzenia na wynos w internecie.

W akademiku po dawnym hotelu Polonez przebywają głównie studenci zagraniczni. Od 19 marca są objęci kwarantanną, ponieważ u jednego z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem. Mają zakaz opuszczania budynku, w związku z czym najpotrzebniejsze zakupy robią przez internet.

>> Koronawirus. Posłuchaj o prawach pracownika w obliczu pandemii. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Administracja akademika zachęcała, by studenci swoje zakupy robili u jednego dostawcy, ponieważ zmniejsza to szanse kolejnego przypadku wirusa w budynku. Ponadto mogłoby to ułatwić rozwożenie zakupów do poszczególnych pokoi. Administracja sama wyciągnęła do studentów rękę, oferując catering. Jednak mieszkańcy od razu zrezygnowali. Catering okazał się dla nich zbyt drogi. Jednodniowy koszt takiej usługi to 42 złote. 14-dniowa kwarantanna z takim wyżywieniem wyniosłaby już 588 złotych.

Część studentów z oferty skorzystała, a część pozostała przy zakupach robionych w internecie oraz zamawianiu jedzenia online. Administracja zapewnia, że bezpieczeństwo podczas takich czynności są zachowane. Do studentów ponownie została wyciągnięta pomocna dłoń i to za darmo!

Serwis Glodny.pl, który zajmuje się zamówieniami jedzenia online postanowił przekazać studentom z Poloneza 250 pizz. Koszty poniesie firma, która jak zapewnia ma na to miejsce w budżecie. Do akcji zostanie włączone ok. 5 różnych pizzerii z Poznania. Jedna nie dałaby rady udźwignąć takiego zamówienia. Władze akademika wyraziły zgodę na taką akcję. Pizze mają być dostarczone do studentów dziś wieczorem. Przedstawiciele serwisu twierdzą, że może to być największe zamówienie pizz, jakie miało miejsce w Poznaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

KoronawirusRaport: Poznań 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.