Afera szczepionkowa w Poznaniu? Zapisywali wcześniej niż powinni!

2020-10-16 7:54 BP
Przychodnia na Jeżycach zapisywała seniorów wcześniej niż powinna. Dla innych zabrakło miejsc.a
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Przychodnia na Jeżycach zapisywała seniorów wcześniej niż powinna. Dla innych zabrakło miejsc.a

Zaczęli zapisy za wcześnie! Teraz mogą nie otrzymać pieniędzy za szczepienia. Jedna z poznańskich przychodni podczas zapisów seniorów na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie nie zastosowała się do ustalonych zasad.

Afera szczepionkowa w Poznaniu? Od poniedziałku 12 października dziewięć przychodni miało zapisywać seniorów na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Jednak jedna z nich zaczęła zapełniać listę już w czwartek. Zainteresowanie jest naprawdę ogromne - mówiła wówczas prezes placówki, Maria Marcinkowska.

Przychodzą, są zainteresowani kiedy rozpoczną się szczepienia, kiedy będą mogli się zaszczepić. Znaczna grupa pacjentów się tu pojawiła. Ponieważ są to osoby w określonym wieku, postanowiliśmy ich tak pilotażowo zaszczepić, by nie musieli już przychodzić i pytać.

Okazuje się, że przez wcześniejsze zapisywanie seniorów na listy, przychodnia może mieć kłopoty. Zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski zapewnia, że sprawą zajął się już Urząd Miasta.

Kontrolujemy sprawę i wyciągniemy odpowiednie konsekwencje. Zastanawiamy się, czy zapłacić za partię szczepionek, na które seniorzy byli wcześniej zapisani. Nie taka była między nami umowa.

Bezpłatne szczepienia dla seniorów odbywają się w dziewięciu przychodniach. Miasto zamówiło w sumie 7 tysięcy szczepionek. Urzędnicy poinformowali nas o kolejnej partii, która właśnie dotarła.

ESKA XD #005

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.