Aleksiej Nawalny nie żyje

i

Autor: Alexander Zemlianichenko/Associated Press/East News Rosyjski opozycjonista miał 47 lat

PILNE

Aleksiej Nawalny nie żyje! Informację przekazała służba więzienna

Aleksiej Nawalny, rosyjski opozycjonista zmarł w jednej z kolonii karnych w Rosji. Agencja Reuters przekazała informację podaną przez służbę więzienną zakładu, w którym przebywał. Nawalny miał 47 lat i był sukcesywnie skazywany przez reżim Putina na kolejne lata pozbawienia wolności. Przebywał w Zakładzie Karnym nr 3 w rosyjskim Okręgu Autonomicznym Jamalsko-Nienieckim.

Aleksiej Nawalny nie żyje

Aleksiej Nawalny zmarł w Zakładzie Karnym nr 3 w rosyjskim Okręgu Autonomicznym Jamalsko-Nienieckim. Przebywał tam po skazaniu na łącznie 30 lat pozbawienia wolności po wielokrotnych procesach karnych. Informację mediom przekazał Departament Więziennictwa Rosji. Według służby więziennej, Nawalny miał się źle poczuć i stracić przytomność.

Nie żyje największy przeciwnik Putina w Rosji

Gdy w 2020 roku został podczas podróży samolotem otruty Nowiczokiem. By ratować jego życie, został przetransportowany do szpitala w Berlinie, skąd w styczniu 2021 roku wyruszył do Moskwy, by tam walczyć z reżimem Putina. Niedługo później został aresztowany.

Komentarze po śmierci opozycjonisty rosyjskiego

Mimo informacji zakładu karnego, w którym przebywał Nawalny, informacji o śmierci przeciwnika Putina nie potwierdza ani Kreml, ani współpracownicy i prawnicy opozycjonisty. Konkretnej przyczyny śmierci Aleksieja Nawalnego służby nie podają.

W Rosji rozbił się samolot. Prigożyn znajdował się na liście pasażerów rejsu