Zasady wywieszania Biało-Czerwonej
Patrząc na to, jak bardzo Amerykanie są dumni ze swojej flagi, Polacy mogliby brać przykład. Na masztach wielu domów wisi tam przez cały rok. W Polsce ta tradycja jest kultywowana od święta, jednak warto to robić. Nie zapominajmy przy tym o zasadach i warunkach, w jakich my, jako obywatele możemy wywiesić naszą Biało-Czerwoną. Pamiętajmy o tym, żeby była ona czysta, wyprasowana, nie wyblakła. Nie powinniśmy wystawiać flagi na deszcz lub wiatr, które mogłyby ją zniszczyć. I taka zniszczona flaga pod żadnym pozorem nie powinna być eksponowana publicznie.
Apel Wojewody Wielkopolskiej na 11 listopada
W związku z Narodowym Świętem Niepodległości Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk wystosowała do mieszkańców specjalny apel w mediach społecznościowych. - Biało-czerwona Wielkopolska na Narodowe Święto Niepodległości! Już 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – to dzień, w którym wspominamy bohaterów, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością. Co roku jest to wyjątkowa okazja, by pokazać naszą jedność i dumę z tego, że jesteśmy Polakami! Zachęcamy do wywieszenia flagi lub innego symbolu patriotycznego. Niezależnie, czy będzie to balkon, okno czy ogród – każdy gest się liczy! Wspólnie sprawmy, żeby cała Wielkopolska stała się biało-czerwona - czytamy na profilu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na Facebooku.
Historia Flagi Polski
Choć biel i czerwień od początków polskiej państwowości były integralną częścią naszego kraju, to nie zawsze nasza flaga była Biało-Czerwona. Taka jest dopiero od 1919 roku. Wcześniej wyglądała prawie, jak flaga Austrii, mając kolory czerwono-biało-czerwone z herbem Rzeczypospolitej na środku. Jeszcze wcześniej była to czerwona chorągiew z orłem.