Pogodowy armagedon w Gnieźnie

i

Autor: Kacper / X (screenshot) nagła powódź w Gnieźnie

PILNE

Armagedon pogodowy w Gnieźnie. Gradobicie, podtopienia i silna burza przeszła przez miasto!

Wystarczyło dosłownie kilka minut, by całkowicie zostało sparaliżowane Gniezno. Wszystko to przez niebezpieczną pogodę. Obok ulewnego deszczu, gwałtownie także padał grad podczas burzy, która przeszła przez pierwszą stolicę Polski. W sieci są nagrania z tego nieprawdopodobnego zdarzenia z popołudnia w poniedziałek, 20 maja.

Pogodowy armagedon w Gnieźnie

O tym, że w niektórych rejonach Wielkopolski może być naprawdę niebezpiecznie, pisaliśmy od rana na naszym portalu. Ostrzeżenie okazało się być prawdą. W Gnieźnie doszło do pogodowego armagedonu. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z gwałtownej burzy, ulewy i gradobicia, jakie przeszło przez miasto.

Zobaczcie jedno z takich nagrań

Straż pożarna o dramatycznej sytuacji na drogach Gniezna

Do tragicznej sytuacji na gnieźnieńskich drogach odnieśli się tamtejsi strażacy. - Strażacy wzywani są przez mieszkańców do zalanych piwnic czy garaży podziemnych, woda pojawiła się również w sklepach i urzędach. Podtopionych jest też wiele ulic w mieście. Wiatr natomiast zrywał dachy, zarówno w domach jak i w sklepach wielkopowierzchniowych, łamał też drzewa. Do Gniezna ściągani są strażacy z całego powiatu. Na ten moment mają już grubo ponad 100 wezwań, cały czas jednak pojawiają się nowe zgłoszenia - relacjonuje dziennikarz Radia Eska Poznań, któremu udało się porozmawiać ze strażakami z Gniezna.

Zobaczcie nagranie z nieprawdopodobnego nagrania podczas gradobicia

Zobaczcie zdjęcia ze szkwału z Poznania z 2023 roku!

Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem