Automat do gier

i

Autor: Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa

HAZARD

Automaty do gier i narkotyki przejęte przez funkcjonariuszy. Kolejne uderzenie w nielegalny hazard w Wielkopolsce

2023-06-03 11:05

Tym razem policjanci z wielkopolski wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przejęli 12 automatów do gier oraz prawie 35 tysięcy złotych w gotówce. W trakcie akcji zabezpieczono też substancje psychoaktywne.

To kolejny cios wymierzony w nielegalny hazard

Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili akcję na terenie województwa wielkopolskiego wymierzoną w nielegalny hazard.

Łącznie sprawdzono pięć lokali należących do mężczyzny podejrzanego o handel narkotykami oraz prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Jak się okazało, podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

W wytypowanych lokalizacjach zabezpieczono 12 automatów do gier, substancje psychoaktywne, dokumentację związaną z nielegalną działalnością oraz blisko 35 tysięcy złotych.

Podejrzanemu grozi więzienie

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Dodatkowo, urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Sankcja ta dotyczy również właścicieli lokali, jak i samym graczom.

Sonda
Grałeś/aś kiedyś na automatach do gier?
Nielegalny hazard w Wielkopolsce