Autostrada A2

i

Autor: Paula Dąbrowska

Drogi

Autostrada do Konina za darmo?

2023-05-19 16:01

W zeszłym tygodniu rządzący przedstawili pakiet pomysłów, wśród nich znalazły się także darmowe autostrady. Na początku opłaty mają zostać zniesione na państwowych odcinkach, ale na tym rząd nie poprzestanie.

Darmowe państwowe odcinki autostrad- to jedna z najnowszych zapowiedzi rządu, na tym jednak obietnice się nie kończą.

Co do autostrad koncesyjnych, to zmiana ustawy możliwa jest wówczas, kiedy wynegocjujemy z koncesjonariuszami stosowne warunki. Mam nadzieję, że stanie się to w ciągu roku- mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Oznacza to, że moglibyśmy za darmo przejechać na przykład odcinkiem autostrady A2 z Poznania do Konina, która obecnie jest jedną z najdroższych w europie. Czy takie cuda są możliwe? O to zapytaliśmy poznaniaków.

Jak jechałem do Lublina kiedyś, jak za autostradę 170zł zapłaciłem, no nie było fajnie, a czy się uda, to jest druga sprawa.Jest to możliwe do zrealizowania, na zachodzie autostrady są darmowe, więc dlaczego u nas nie ma być?Jak jest jakaś ulga, to zawsze stracimy na czymś innym, więc dla mnie głupi pomysł.Całe społeczeństwo nie będzie płaciło za przejazdy płatnymi autostradami.- Komentowali poznaniacy.

Zgodnie z zapowiedziami rządu państwowymi odcinkami za darmo pojedziemy najprawdopodobniej w wakacje.