Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia

i

Autor: Poznan.pl Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia

Betlejem Poznańskie będzie można odwiedzać także w święta!

2021-12-22 8:23

Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia - aż do 26 grudnia. Na poznaniaków i gości w tym czasie czeka wiele atrakcji - konkursy z nagrodami, animacje cyrkowe, wspólne kolędowanie czy Christmas Party przy bitach znanych DJ-ów.

Na placu Wolności gości ponad 40 wystawców - nie tylko z Polski, ale całej Europy: Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Litwy. Do dyspozycji najmłodszych są dwie karuzele. Te wszystkie atrakcje czekają na poznaniaków i turystów aż do 26 grudnia. Jarmark będzie nieczynny tylko w Wigilię. 

Kiermasz handlowy to nie wszystko. Plac Wolności warto odwiedzić także ze względu na liczne atrakcje. Pierwszego dnia świąt (25 grudnia), w godz. 14-16 będzie tam można spotkać Gwiazdora, wraz z jego pomocnikami. Od godz. 16 do 18 na placu odbywać się będą cyrkowe animacje z użyciem ognia. Natomiast wieczorem, od godz. 19 do 22 na miłośników dobrej zabawy czeka Christmas Party. O nastrój do tańca zadba DJ 3. W sobotę, 25 grudnia jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności czynny będzie w godz. 14-22.

Jaki znak zodiaku mają celebrytki?

Pytanie 1 z 6
Jaki znak zodiaku ma Anna Lewandowska?

Atrakcje w ramach Betlejem Poznańskiego czekają także w niedzielę. O godz. 16 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Nie trzeba być doświadczonym muzykiem, żeby wziąć udział w zabawie. W niedzielę zakupy na kiermaszu będzie można zrobić w godz. 14-20.  

Święta to także czas pomagania. Dlatego, w czwartek (23 grudnia) część dochodu z zakupu kolekcjonerskich szklanek z logo Betlejem Poznańskiego zostanie przeznaczone na Hospicjum Palium (na tę instytucję przekazane zostanie 3 zł z każdego sprzedanego naczynia). Cały czas można kupować także betlejemskie świeczki. Dochód z ich sprzedaży trafia do ośrodka opiekuńczo-leczniczego przy ul. Mogileńskiej. Dzień przed wigilią odbędzie się także ostatnie w tym sezonie Silent Disco.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!