Przemoc

i

Autor: Unsplash

Coraz więcej osób doświadcza przemocy domowej podczas pandemii

2020-04-14 12:30

Doświadczasz przemocy domowej? Zadzwoń do Punktu Interwencji Kryzysowej. Szczegóły poniżej.

Wprowadzone obostrzenia spowodowane pandemią sprawiają, że spędzamy więcej czasu w domu. To powoduje, że wzrosła liczba osób doświadczających przemocy domowej. Z problemem tym zmaga się nie tylko Polska. W wielu państwach odnotowano wzrost przemocy w rodzinie.

Na podstawie informacji, które spływają z innych krajów, wzrost agresji odnotowuje się na poziomie 300 %

mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Dodaje, że poza agresją w rodzinie, pojawia się również problem przemocy wobec dzieci i ich elementarnych potrzeb. Kwestie przemocy można zgłaszać, dzwoniąc do Punktu Interwencji Kryzysowej.

Wiemy, że w tej chwili istnieje też problem przekazania informacji telefonicznej o agresji, kiedy osoba stosująca przemoc przebywa w tym samym mieszkaniu czy pokoju. Będziemy zatem przygotowywać ewentualne możliwości dokonywania zgłoszeń w innej formie niż telefoniczna.

Przez cały czas działa w Poznaniu Punkt Informacji Kryzysowej, który współpracuje z policją, strażą miejską, strażą pożarną, pogotowiem ratunkowym oraz instytucjami i organizacjami pomocy społecznej, które oferują wsparcie psychiczne, prawne, czy mieszkaniowe. Pomagają osobom, które między innymi doświadczyły przemocy w rodzinie, gwałtu, pożaru czy też miały wypadek komunikacyjny.

Jesteś osobą doświadczającą przemocy domowej?

Skorzystaj z pomocy! Telefon jest czynny całą dobę:

61 835 48 65

61 835 48 66

pik@m.poznan.pl

Posłuchaj o działaniu ibuprofenu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sonda
Czy używasz maseczki ochronnej w czasie pandemii koronawirusa?
Ponad 200 km/h na A4