MIASTO

Czekaliśmy na to 4 lata! Wielki powrót! Imieniny ul. Św. Marcin 2023. Tłumy poznaniaków i Wielkopolan [ZDJĘCIA]

2023-11-11 19:09

Najpierw pandemia COVID-19, a później remont ul. Św. Marcin stały za przerwą w uroczystych obchodach imienin tej najpopularniejszej poznańskiej ulicy. Dziś jednak kolorowe święto wróciło do centrum stolicy Wielkopolski. I zgromadziło prawdziwe tłumy mieszkańców oraz gości! Atrakcji nie brakowało.

Gęsina i rogale świętomarcińskie. Imieniny ul. Św. Marcin w Poznaniu

Po czterech latach wróciły imieniny ul. Święty Marcin. To najbardziej wyczekiwane poznańskie święto. Po pandemii i remoncie ta słynna ulica w stolicy Wielkopolski znów przeżyła prawdziwe oblężenie mieszkańców i turystów. Ci od 11:00 mogli skorzystać z wielu atrakcji - przede wszystkim wziąć udział w kiermaszu rogali świętomarcińskich oraz spróbować tradycyjnej gęsiny. Kulinarnych propozycji było jednak znacznie więcej i to na słodko, słono, ostro, zimno i ciepło. Nie zabrakło też różnych - mniej lub bardziej wyskokowych - napojów.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. Dla nich przygotowano stoiska, na których mogli wykazać się zdolnościami artystycznymi. Nie mogli też narzekać na brak zabawek czy mały wybór balonów.

O 13:00 z ul. Piekary ruszył tradycyjny kolorowy korowód Świętego Marcina, który podziwiały tysiące gapiów.

Imieniny ul. Św. Marcin. Koncert finałowy

Choć zasadniczy remont na ul. Św. Marcin już za nami, trwa jednak przebudowa Dziedzińca przed Zamkiem. W związku z tym scenę główną ustawiono na placu Mickiewicza. Wieczorem wybrzmią z niej dźwięki czeskiego zespołu Užjsme doma, zaśpiewa gwiazda wieczoru, czyli Majka Jeżowska.

Remonty w Poznaniu uderzają w przedsiębiorców