Dodawanie

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Quiz

Czy dodawanie jest proste? Ten quiz jest na poziomie podstawowym!

Niektórzy do liczenia potrzebują kalkulatora, inni kartki papieru, by policzyć "w słupku", a jeszcze inni dają radę wykonywać obliczenia w pamięci. Ty do której z tych grup się zaliczasz? Teraz to sprawdzisz w naszym quizie! Różnego rodzaju obliczenia na dodawanie, niektóre łatwe, niektóre trudniejsze. Spróbuj poradzić sobie licząc w pamięci!

Dodawanie w pamięci

Wielokrotnie powtarzamy, że nie każdy z nas może być "orłem" matematycznym. Inni potrzebują do liczenia skupienia, jeszcze inni robią to instynktownie. Jedni potrzebują kalkulatora, drugim wystarczy kawałek papieru i ołówek, a jeszcze inni liczą w myślach. Każdy z nas jest inny i to nic złego.

Liczenie w pamięci pomaga w myśleniu!

Choć nie każdy to potrafi, warto to próbować ćwiczyć. Wspomaga to nasze procesy myślowe i logiczne myślenie. Poprawia to także naszą decyzyjność i wydajność mózgu. Oczywiście warto w takich ćwiczeniach pamiętać, by nie przemęczać naszego mózgu, gdyż może to skończyć się odwrotnie do celu zamierzonego.

Czy umiesz liczyć w pamięci?

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy quiz z dodawaniem. Spróbujcie nie używać kalkulatora i kartki z obliczeniami "w słupku"! Czy potrafilibyście rozwiązać wszystkie zaprezentowane przez nas obliczenia w pamięci? Sprawdźcie to!

Quiz matematyczny. Czy jesteś mistrzem w szybkim dodawaniu?

Pytanie 1 z 10
Ile to jest 232+677?
Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza