Jaka przyszłość czeka poznańskie targowiska?
Temat przyszłości poznańskich rynków pojawił się w lipcu, podczas sesji rady miasta. Radni podjęli uchwałę, której celem było ustalenie kierunków działania w zakresie organizacji zarządzania targowiskami. Zwrócono uwagę na takie aspekty jak: odnowa przestrzeni publicznych i aktywizacja społeczno-kulturalna. W realizacji powyższych działań ma pomóc utworzenie specjalnego zespołu (ds. opracowania projektu organizacyjno-kompetencyjnego w zakresie rewitalizacji miasta i zarządzania targowiskami).
Zespół ma stworzyć rozwiązania organizacyjne wskazujące najlepszą formę prawną też zarządzania targowiskami, analizując to co jest i oczywiście wskazując pewne kierunki działań - powiedział nam Grzegorz Kamiński, dyrektor biuro koordynacji projektów i rewitalizacji miasta.
Kto znajdzie się w składzie zespołu?
W składzie zespołu znaleźli się miejscy urzędnicy, przedstawiciele spółki Targowiska oraz reprezentant Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych, działający na co dzień we współpracy z radami osiedli. Grupa ma się liczyć również z głosem społecznym.
Jaki jest najważniejszy cel powyższych działań?
Jak zapewnia miasto głównym celem jest zapewnienie targowiskom dalszego rozwoju, zwiększenie ich atrakcyjności oraz dostosowanie do zmieniających się potrzeb zarówno kupców, jak i klientów. To co jest elementarną funkcją dla rynków, czyli działalność handlowa, nie ulegnie zmianie. Zespół i prowadzone przez niego działania mają służyć lepszemu funkcjonowaniu targowisk i utrzymaniu ich znaczenia dla Poznania m.in. dzięki poprawie infrastruktury czy organizacji działań społeczno-kulturowych.