Ufo

i

Autor: pixabay

Ciekawostki

Czy obcy żyją wśród nas? Nowe badania naukowców z Harvardu

2024-06-14 12:57

W dzisiejszych czasach temat UFO i życia w kosmosie przestał budzić zainteresowanie wyłącznie wśród fanów teorii spiskowych. Kosmos jest coraz mocniej analizowany przez świat nauki. W ostatnim czasie badań w tym zakresie podjęli się naukowcy z Harvardu.

Czy obcy są wśród nas? Temat UFO budzi zainteresowanie od lat

Od lat pojawiają się nowe teorie spiskowe dotyczące przybyszów z innych planet. Temat UFO jest również niezwykle popularny w popkulturze. Strefa 51 w Stanach Zjednoczonych, interesujące obiekty widziane w powietrzu czy porwania zwierząt od lat są wykorzystywane przez osoby, które wierzą, że nie jesteśmy sami, jako ważne poszlaki w kontekście kosmitów. NASA wielokrotnie obalała wszelkie domniemane dowody na istnienie istot pozaziemskich. Jak się okazuje świat nauki nie podchodzi jednak z zupełną obojętnością do tej sprawy. Badań w tym temacie postanowili się podjąć naukowcy z Harvard University.

Nowe badania naukowców z Harvardu. Czy kosmici to potomkowie inteligentnych dinozaurów?

Badacze z Harvardu wzięli udział w programie rozwijającym ludzkie zdolności, w jego ramach postanowili przyjrzeć się kryptoterrestrialom, to istoty, które mogą przybierać ludzką postać. Według naukowców mogą mieć związek z inteligentnymi dinozaurami. Kryptoterrestrialiom jako pierwszy przyjrzał się Mac Tonnies. Autor książki "The Cryptoterrestrials: A Meditation on Indigenous Humanoids and the Aliens Among Us". Naukowcy twierdzą, że istoty mogą przemieszczać się statkami kosmicznymi uznawanymi przez Ziemian za niezidentyfikowane obiekty latające.

Czy UFO naprawdę może poruszać się po ziemi?

Na ten moment naukowcom nie udało się znaleźć dowodów wskazujących na to, że kosmici mogą żyć wśród nas. Opracowano jednak cztery teorie naukowe dotyczące kryptoterrestriali. Na ich podstawie badacze stwierdzili, że obcy mogą nam towarzyszyć, dzięki zdolności do przyjmowania kształtów i upodobniania się do istot ludzkich. Powyższe teorie zakładają, że kosmici mogą pochodzić od zaawansowanych nie-ludzkich zwierząt lądowych, istot pozaziemskich lub podróżników w czasie, oraz "magicznych" bytów jak wróżki lub elfy. Warto mieć oczy otwarte, nigdy nie wiadomo czy nasz sąsiad nie okaże się kryptoterrestrialą!

Zdolny grafik z Gliwic pracuje nad serialem o lądowaniu UFO w Polsce. Oto kadry z serialu "CYBERPOL Polacy kontra Obcy". Sprawdź!  

Ujawniamy fenomen polskiego sklepu "Kurpiak" w Hanowerze

Kosmicznie trudny QUIZ o kosmosie. Każdy punkt oznacza, że jesteś prawdziwym pasjonatem gwiazd

Pytanie 1 z 13
Ile planet w Układzie Słonecznym posiada pierścienie?