Audiobookersi_UAM to projekt studentów, którzy nagrywają audiobooki dla najmłodszych

i

Autor: fot. Audiobookersi_UAM Audiobookersi_UAM to projekt studentów, którzy nagrywają audiobooki dla najmłodszych

Czytają bajki najmłodszym ONLINE! Studentki UAM nagrywają audiobooki! [WIDEO]

2020-04-10 10:30

W czasach pandemii i nauki zdalnej dzieci potrafią się nudzić. Studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza za pomocą internetu starają się wprowadzić dzieci w zupełnie inny, magiczny świat.

Baśnie, bajki i opowiadania w formie audiobooków! Studentki UAM nagrywają, a następnie publikują w internecie dzieła takich twórców jak Hans Christian Andersen czy Bracia Grimm. Wszystko po to, by sprawić przyjemność najmłodszym słuchaczom.

W dobie pandemii dobrze jak dzieci mają fajne zajęcia i Audiobookersi to jest wyjście naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci

mówi dr Mariusz Przybyła, opiekun projektu. Sam pomysł powstał już dwa lata temu. Wtedy był to projekt, który dotyczył konkretnego przedmiotu na studiach. Dziś udział w nim bierze łącznie ponad setka osób. Studentki kilku roczników same nagrywają, obrabiają i montują dźwięk. W czasach pandemii to ciekawy pomysł na urozmaicenie czasu wolnego dla najmłodszych.

Na kanale Audiobookersów na YouTube jest już kilka pozycji do odsłuchania. W najbliższych tygodniach ma być ich jeszcze więcej.

Będzie kilkadziesiąt bajek, baśni i opowiadań. Kilkadziesiąt już jest, ale nie wszystkie są gotowe, by wrzucić je na kanał. Chcemy, by pojawiały się trzy pozycje tygodniowo. Będzie to około czterdzieści bajek i baśni!

Utwory takich pisarzy jak Astrid Lindgren, Carlo Collodi i Bracia Grimm już są dostępne na kanale. Organizatorzy zapewniają, że projekt będzie kontynuowany, a także będą pojawiać się nowe głosy.

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Znasz swoje prawa? Sprawdź, za co policjant może Cię ukarać

Pytanie 1 z 7
Czy policjant może zatrzymać Cię za wyprzedzenie radiowozu?
Wirtualne podróżowanie: miejsca w Wielkopolsce warte odwiedzenia po pandemii