Fałszywe banknoty z Gniezna

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie Fałszywe banknoty

Policja

Drukował pieniądze dla popisu przed kolegami w Gnieźnie. Wpadł po wizycie w markecie

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 marca wieczorem w Gnieźnie. 36-letni mieszkaniec Rogowa robił w jednym z gnieźnieńskich marketów niewielkie zakupy, za które zapłacił banknotem dwudziestozłotowym. Jak się okazało, banknot był fałszywy, a pracownik sklepu wezwał policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że w samochodzie mężczyzny było jeszcze 100 innych podrobionych banknotów. 36-latek został aresztowany. Grozi mu więzienie.

Podrabiał banknoty, wpadł w markecie w Gnieźnie

36-letni mieszkaniec Rogowa, który wyręczył Narodowy Bank Polski w produkowaniu banknotów, postanowił takim środkiem płatniczym własnego wykonania zapłacić w sklepie. Na jego nieszczęście pracownik sklepu zorientował się, że banknot jest fałszywką i wezwał on policję.

Policja zatrzymała 36-letniego mieszkańca Rogowa

U 36-letniego mężczyzny, podczas przeszukania samochodu znaleziono jeszcze setkę innych fałszywych banknotów o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 złotych. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono sprzęt do produkcji banknotów.

Fałszerzowi banknotów grozi długoletnie więzienie za popisy przed kolegami

W związku z nielegalnym drukowaniem banknotów prokuratura przedstawiła zarzuty mężczyźnie. - Tłumaczył, że chciał zaimponować posiadaniem pieniędzy przed kolegami i do końca nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. - jak czytamy w komunikacie Wielkopolskiej Policji. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 36-latka. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia za wprowadzanie fałszywych pieniędzy do obiegu. Za ich produkcję grozi mężczyźnie kara do 25 lat pozbawienia wolności.