Ogródek działkowy

i

Autor: pixabay.com

Społeczeństwo

Działkowcy oskarżają skarbniczkę o kradzież. Afera w ROD pod Poznaniem

Jak alarmują działkowcy z Jaryszek pod Poznaniem, podejrzewają, że kasa ich Rodzinnych Ogródków Działkowych jest pusta za sprawą przywłaszczenia sobie pieniędzy przez skarbniczkę. Boją się, po tym jak odcięto im prąd, teraz zostaną pozbawieni swoich ogródków. Podejrzenia potwierdza dyrektorka ROD w Jaryszkach.

Ogródki działkowe pod Poznaniem zagrożone?

O sprawie pierwszy poinformował portal epoznan.pl. Sprawa zaczęła się w momencie, w którym działkowicze byli zaniepokojeni sytuacją finansową Rodzinnych Ogródków Działkowych w Jaryszkach pod Poznaniem. Według nich skarbniczka miała przywłaszczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Działkowcy byli bez prądu

Według działkowców konta ROD są puste, przez co na jeden dzień zabrakło prądu. Działkowicze obawiają się, że utracą całkowicie swoje miejsca odpoczynku letniego. Zarówno prezes Polskiego Związku Działkowców z okręgu poznańskiego, jak i prezes ROD w Jaryszkach znają sprawę i potwierdzają trudną sytuację Rodzinnych Ogródków Działkowych. Według prezeski ROD kontakt ze skarbniczką jest utrudniony, jednak nie ma mowy o zamknięciu ogródków działkowych.

Trudna sytuacja ROD w całej Polsce

Do końca 2025 roku musi zostać uchwalony plan ogólny każdej z gmin, który zadecyduje jakie tereny będą przeznaczone pod różnego rodzaju inwestycje i miejsca rekreacji. Tylko w 3 z 13 stref możliwe jest wytyczenie ogródków działkowych, więc związkowcy zachęcają działkowiczów, by ci namawiali władze gmin do ich podtrzymania.

Zobaczcie, jak można kupić ogródek działkowy!

Rodzinne ogródki działkowe w Nowym Sączu