1 czerwca, w Dzień Dziecka, poznańskie maluchy nie będą się nudzić. W ramach Poznańskich Dni Rodziny czeka na nich wiele atrakcji. Jedną z nich jest cykl spektakli muzycznych "Bajkowa Piętnastka". Wydarzenie będzie można obejrzeć o godz. 15 i 17 w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8 oraz na terenie Pawilonu Nowa Gazownia (ul. Ewangelicka 1). Będzie to niezwykła okazja, aby przypomnieć sobie utwory muzyczne znane z bajek i animacji dla dzieci, wieczorynek czy z filmów Disneya.
Wydarzenie zorganizowane jest z zachowaniem wszelkich aktualnych norm i obostrzeń. Obowiązuje dezynfekcja dłoni oraz zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. Z uwagi na konieczność przestrzegania limitu osób na widowniach, wejście na spektakl odbywać się będzie za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Chętne rodziny mogły odbierać darmowe bilety od czwartku 27 maja w Poznańskim Centrum Świadczeń - w piątek po południu pula dostępnych wejściówek została wyczerpana.
DZIEŃ DZIECKA W POZNANIU - WYDARZENIA TAKŻE ONLINE
W ramach obchodów Dnia Dziecka będzie można też obejrzeć transmisję online spektaklu pt. "Księga Dżungli" w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od 5 roku życia. Nagranie dostępne będzie od 31 maja (od godz. 12) do 2 czerwca (do godz 12) na profilu facebookowym Miasta Poznania, w wydarzeniu Poznańskie Dni Rodziny oraz na kanale YouTube teatru.
KREDKA I PROJEKTOWANIE MIASTA
Instytut Rozwoju Aktywności zaprasza najmłodszych poznaniaków i poznanianki na "Uliczki dla dzieci", czyli projektowanie miasta. Wydarzenie odbędzie się w trzech lokalizacjach: w parku Kasprowicza (odcinek plac zabaw - uliczka przy basenie do ul. Reymonta) i na Cytadeli (uliczka przy restauracji Umberto) w godzinach 14-18 oraz w parku Sołackim (uliczka przy placu zabaw) w godz. 15-18. Na wszystkich chętnych czekają: kolorowa kreda do przemalowania "Uliczki", gry i zabawy, bańki mydlane, zabawa w projektowanie przestrzeni oraz debata: "Przestrzeń dla dzieci".
DZIEŃ DZIECKA POZNAŃ - POZOSTAŁE ATRAKCJE
Z kolei Fundacja Słowo i Kropka zaprasza całe rodziny na spotkanie z cyklu "Gimnastyka ciała i języka". Warsztaty ruchowo - lektorskie potrwają od godz. 10 do 13, a ich celem będzie poprawa sprawności organizmu oraz udoskonalenie emisji głosu - wraz ze zwróceniem uwagi na wymowę. Część ruchową poprowadzą dwie tancerki (aktorki, szczudlarki oraz animatorki), które poprzez serię zabaw skupią się na podniesieniu funkcjonalności ciała. Z kolei druga część prowadzona będzie przez profesjonalnego lektora z wieloletnim doświadczeniem oraz nauczyciela emisji głosu. Uczestnicy nauczą się oddychać z użyciem przepony (zdrowo i efektywnie) i poznają sposoby prawidłowego używania aparatu mowy. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM
Fundacja Leśne Dziki przygotowała na Dzień Dziecka dwa wydarzenia. Pierwsze rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 11:30: w ramach cyklu "Specrady Leśnej Mamy" odbędzie się rozmowa-wywiad pt. "Las i sen", podczas której specjalistki od spraw zdrowia oraz mamy będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie to dyskusja poświęcona wychowaniu w bliskości z naturą, tworzeniu prawidłowych nawyków zdrowotnych oraz dbaniu o siebie. Z kolei o godzinie 11:45 odbędzie się spotkanie z Joanną Nawrocką-Rohnka, dr nauk o zdrowiu: "Nie ma złej pogody na spacer. Tajemnice szwedzkiego wychowania dzieci".
Na zakończenie Dnia Dziecka Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI w godzinach 18:15 - 19:15 zaprasza na rodzinne Językowe Pląsy. Zajęcia z instruktorem służą opanowaniu umiejętności posługiwania się językiem obcym. Uczestnicy zaznajomią się z jego podstawowym słownictwem, zwrotami oraz gramatyką, poznają zabawy i gry językowe.
Wśród innych propozycji jest także spotkanie online pt. "Moliki książkowe na szlakach wyobraźni" przygotowane przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Podczas tego wydarzenia najmłodsi uczestnicy będą mogli wysłuchać XIX-wiecznych bajek i legend. Dodatkową atrakcją będzie dołączona do filmu kolorowanka, pobudzająca wyobraźnię najmłodszych. Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube PTPN.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]