Matura 2024

Egzamin maturalny w Szkole w chmurze. Do matury przystąpiło w Poznaniu 900 osób!

Szkoła w chmurze to projekt edukacji domowej. O ile sama nauka w tej szkole jest dość luźno ułożona, pod każdego z uczniów, niezależnie od zakątka Polski, to matura musi odbywać się stacjonarnie. Jest ona przeprowadzona zgodnie z zasadami CKE. Z racji na dużą liczbę uczniów matura w 2024 odbyła się w dwóch miejscach - na Stadionie Narodowym w Warszawie i Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Czym jest Szkoła w chmurze?

Szkoła w chmurze, to edukacja domowa. - To ponad 800 nauczycieli (...) Edukacja domowa w całkiem innym wydaniu, niż edukacja domowa do tej pory, w czasach przedchmurowych, gdzie to uczniowie rzeczywiście w warunkach domowych tę edukację realizowali i to rodzice musieli być ekspertami i nauczycielami w każdej dziedzinie. My uczniów bardzo odciążamy w tym i też rodziców - powiedział nam Kamil Stachowiak, wicedyrektor Szkoły w chmurze.

Reakcje rodziców na Szkołę w chmurze

Zapytaliśmy rodziców, dlaczego Szkoła w chmurze. - To było na prośbę mojej córki, która to bardzo świetnie uzasadniła, przed nami rodzicami, że to jest dla niej najlepsza alternatywa, dla tej obecnie, która jest ogólnie dla większości - mówił nam pan Dominik, ojciec tegorocznej maturzystki. Inni rodzice podkreślali, że jest to najlepszy wybór dla tych, którzy mieli problemy i nie radzili sobie z różnych powodów w tradycyjnej szkole. To także dobre rozwiązanie dla uczniów, którzy zajmują się np. zawodowo sportem.

Matura w Szkole w chmurze

Nie jest to także matura online, gdyż nie pozwalają na to przepisy. Jest ona przeprowadzana zgodnie z zasadami ustalonymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Piszą oni maturę na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W Poznaniu do egzaminu przystąpiło 900 osób. Podczas egzaminu niektórzy rodzice oczekiwali na swoje dzieci w Parku Wilsona. Zapewniono im różne atrakcje.

Zobaczcie zdjęcia z oczekiwania, oraz po maturach Szkoły w chmurze

Matura 2023 z języka polskiego - technikum w Katowicach