Eliminacje EURO 2024. Michał Probierz ogłosił listę powołanych piłkarzy na marcowe zgrupowanie. Są niespodzianki!

i

Autor: Grzegorz Wajda/REPORTER Eliminacje EURO 2024. Michał Probierz ogłosił listę powołanych piłkarzy na marcowe zgrupowanie. Są niespodzianki!

Sport

Eliminacje EURO 2024. Michał Probierz ogłosił listę powołanych piłkarzy na marcowe zgrupowanie. Są niespodzianki!

2024-03-15 7:51

Znamy kadrę reprezentacji Polski w piłce nożnej na marcowe zgrupowanie i mecze barażowe o EURO 2024. Selekcjoner Michał Probierz ogłosił 27 nazwisk. Są niespodzianki!

Polacy walczą o EURO 2024

Przed reprezentacją Polski bardzo ważne zgrupowanie i mecze w kontekście awansu na piłkarskie mistrzostwa Europy 2024. Biało-Czerwoni będą walczyć w dwustopniowych barażach, aby wystąpić w czerwcu na niemieckich boiskach.

W czwartek (21 marca) na PGE Narodowym Polacy zagrają z Estonią. Jeśli pokonają ten zespół to pięć dni później w finale baraży zagrają ze zwycięzcą meczu Walia - Finlandia. To spotkanie odbędzie się w Cardiff lub Helsinkach. 

Michał Probierz ogłosił kadrę na marcowe zgrupowanie

Selekcjoner Michał Probierz ogłosił już powołania na zgrupowanie, które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Na liście znalazło się 27 piłkarzy. Dla wielu zaskoczeniem są powołania dla Tarasa Romanczuka i Dominika Marczuka. Do drużyny wracają m.in. Bartosz Salamon, Matty Cash i Jakub Moder.  Z kolei po raz kolejny w kadrze miejsca nie znalazło się dla Arkadiusza Milika.

Tak wygląda kadra reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie:

  • Bramkarze: Marcin Bułka, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.
  • Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Salamon, Sebastian Walukiewicz.
  • Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Dominik Marczuk, Jakub Moder, Jakub Piotrowski, Taras Romanczuk, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński.
  • Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski

Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Zdjęcia kibiców na meczu Fortuna Pucharu Polski

Błaszczykowski o relacji z Robertem Lewandowskim!