Jagiellonia Białystok - Warta Poznań

Autor: PAP/Artur Reszko mecz ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024

Finał sezonu Ekstraklasy. Zdecydowane zwycięstwo Jagielloni nad Wartą. Zieloni spadają z Ekstraklasy

2024-05-25 19:32

W sobotę, 25 maja o 17:30 rozpoczęły się ostatnie mecze sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy, które ostatecznie rozstrzygnęły tytuły Mistrza Polski, drużyn, które awansowały do europejskich pucharów. Dowiedzieliśmy się także, które drużyny spadną do Fortuna 1. Ligii od przyszłego sezonu. Grała także Warta Poznań, swój mecz z Jagiellonią Białystok, liderem tabeli. Mecz ten jednak znacznie przegrała, spadając z Ekstraklasy.

34. kolejka PKO BP Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok - Warta Poznań

Sobota, 25 maja, 17:30 to była sądna chwila zarówno dla Warty Poznań, jak i Jagielloni Białystok. Jagiellonia walczyła o zostanie Mistrzem Polski po raz pierwszy w swojej historii, a "Zieloni" walczyli o pozostanie w PKO BP Ekstraklasie. Niestety Warcie to się nie udało. Przez przegraną z Jagiellonią, oraz przegraną Lecha z Koroną spada do Fortuna 1. Ligii.

Zdecydowana dominacja Jagielloni w 1. połowie

Komentując pierwszą połowę meczu Jagielloni z Wartą, wystarczy spojrzeć na wynik. 3:0, bramki strzelone w 5., 11., oraz 26. minucie całkowicie pogrzebały marzenia "Zielonych" o zwycięstwie. Przy okazji dały pewne szanse Jagielloni na tytuł mistrza.

Druga połowa bez bramek. Ekstraklasa bez Warty

W drugiej połowie meczu w Białymstoku nie padła żadna bramka. Jednak dla Warty najgorszą wiadomością są dwie bramki strzelone w Poznaniu przez Koronę Kielce, które spowodowały spadek "Zielonych" do Fortuna 1. Ligii po przegranej Lecha Poznań.

Świętokrzyskie. Żółto-czerwone derby - Korona Kielce kontra Jagiellonia Białystok