Lech Poznań - Korona Kielce

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk mecz ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024

Kolejorz wyrzucił Wartę z Ekstraklasy! Korona Kielce pokonała Lecha Poznań

Lech Poznań w ostatniej kolejce sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy podjął Koronę Kielce, która przed meczem była w strefie spadkowej. To na Kolejorzu spoczywała rola, by uniemożliwić spadek Warty Poznań z Ekstraklasy do Fortuna 1. Ligii. Czy to się im udało?

34. kolejka PKO BP Ekstraklasy: Lech Poznań - Korona Kielce

W sobotę, 25 maja o 17:30 rozpoczął się mecz ostatniej, 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024. Lech Poznań podjął Koronę Kielce, która podobnie, jak Warta Poznań walczy o utrzymanie się w Ekstraklasie. Ze względu na niekorzystny dla "Zielonych" wynik w Białymstoku, to od Kolejorza zależało, czy w najwyższej lidze rozgrywek piłkarskich będą dwie drużyny z Poznania.

Bramka rzutem na taśmę pierwszej połowy

Choć statystyki pierwszej połowy były na korzyść drużyny z Kielc, to w ostatniej minucie doliczonego czasu gry w 1. połowie spotkania, to Kolejorz prowadził 1:0. Jedyną bramkę pierwszej części strzelił Mikael Ishak. Tą bramką Kolejorz przybliżył Wartę do pozostania w Ekstraklasie.

Porażka Lecha Poznań w drugiej połowie

Po czerwonej kartce dla Filipa Marchwińskiego, oraz dwóch bramkach Korony Kielce w 56. i 65. minucie Lech Poznań przegrał mecz i spadł na 5. miejsce w tabeli Ekstraklasy. To nie jest jednak najgorsza wiadomość dla poznańskich kibiców. Takim wynikiem Kolejorz wyrzucił de facto Wartę Poznań z Ekstraklasy.