Papierosy / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Papierosy / zdjęcie ilustracyjne

Gdzie kupić wkładki i kulki aromatyzujące do papierosów? Palacze szukają alternatywy dla mentoli!

2020-05-21 18:25

Palacze, którzy do tej pory palili papierosy mentolowe nie są zadowoleni. Ze sklepów wycofano wszystkie papierosy smakowe, czyli przede wszystkim mentolowe i „klikane”. Jednak z racji, że przyroda nie znosi próżni, na rynku już pojawiły się alternatywy. Gdzie kupić wkładki i kulki aromatyzujące do papierosów? Sprawdzamy na stronie internetowej ESKI Poznań.

Od 20 maja obowiązują przepisy, które w całej Unii Europejskiej zabraniają sprzedaży papierosów smakowych, czyli mentolowych i „klikanych”. Urzędnicy mają nadzieję, że taki ruch zmniejszy liczbę palaczy w krajach europejskich. Może tak się stać, ponieważ papierosy mentolowe i „klikane” stanowiły aż 30% rynku w Polsce. Część osób jednak nie ma zamiaru rezygnować ze swojego ulubionego „dymka” i szuka alternatyw. Jedną z nich są wkładki i kulki aromatyzujące do tytoniu. Gdzie je kupić, ile kosztują i jak działają? Sprawdzamy!

Wkładki aromatyzujące – gdzie kupić, ile kosztują?

Wkładki, listki czy karty aromatyzujące (nazw jest naprawdę sporo) działają w bardzo prosty sposób. Wkłada się ją do paczki papierosów, pomiędzy jeden a drugi ich rząd i zostawia na kilkanaście godzin. Po zapaleniu papierosa ma on bardziej miętowy smak. Co ciekawe na rynku dostępne są nie tylko wkładki miętowe, ale również owocowe.

Wkładki aromatyzujące można kupić w większości sklepów, które do tej pory sprzedawały smakowe papierosy. Taki produkt oferuje między innymi sieć sklepów Żabka. Cena? Od 2 do 5 zł. Wszystko zależy od sklepu – taniej jest w sieciówkach, drożej na stacjach benzynowych i w sklepach całodobowych. Produkt można kupić również w sklepach internetowych.

Kulki aromatyzujące / gilzy aromatyzujące – gdzie kupić, ile kosztują, jak działają?

Miłośnicy papierosów mentolowych mają też inne wyjście. Mogą skorzystać z gilz aromatyzujących, czyli pisząc prościej, pustych filtrów z kulką do nabijania papierosów. Paczka stu takich filtrów kosztuje około 6 złotych. W tym przypadku trzeba jednak dokupić osobno tytoń i maszynkę do nabijania papierosów. Ta kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Powyższy artykuł nie ma na celu zachęcania czytelników strony poznan.eska.pl do palenia papierosów. Jest to informator dla osób, które robiły to już wcześniej.

Sonda
Najniebezpieczniejsza dzielnica to...
- Nie wpuszczajmy obcych osób do domu - przypomina podkom. Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Jak będzie przebiegała trasa tramwajowa na Naramowice