Majówka 2024

Gdzie na majówkę 2024 za granicę? Najbardziej popularne kierunki są tańsze niż rok temu! Te kraje wiodą prym [GALERIA]

Dokąd warto jechać w majówkę 2024 za granicę? Portal Travelplanet.pl opublikował najnowsze dane dotyczące prognoz cenowych tegorocznych wyjazdów. Ile trzeba zapłacić za tygodniowy wyjazd do innego kraju i gdzie się wybrać? Szczegóły w artykule.

Majówka 2024 za granicą. Dokąd warto lecieć?

Z najnowszych danych opublikowanych przez portal Travelplanet.pl wynika, że w rezerwacjach zagranicznych najbardziej popularne są tradycyjnie Turcja i Grecja. Jednak jest jeszcze kilka innych propozycji, które mogą Was zaskoczyć! Szczegóły poniżej. 

"Najchętniej wybierana jest Turcja, a zaraz po niej Grecja"

Z najnowszych statystyk wynika, że na początku marca 2024 roku w porównaniu z początkiem marca ubiegłego roku rezerwacji na majówkę jest dwa razy więcej. Jak informuje "Rzeczpospolita", już teraz sprzedano mniej więcej tyle ofert, ilu turystów w ogóle wyjechało na zeszłoroczny długi weekend.

- W tym roku turyści wydają podobne pieniądze: przeciętnie to nieco ponad 3000 zł na osobę. Tak jak w zeszłym roku najchętniej wybierana jest Turcja, a zaraz po niej Grecja (po ok. 2900 zł na osobę). Najbardziej popularne kierunki są o 100–200 zł tańsze niż rok temu, choć w pierwszej dziesiątce mamy kilka spektakularnych, nawet blisko 20-proc. obniżek kosztów majówkowego wypoczynku: Wyspy Kanaryjskie są tańsze o przeciętnie 900 zł, a Egipt o ok. 340 zł od osoby. Zdrożał natomiast o 20–25 proc. majówkowy wypoczynek na Cyprze i we Włoszech - wskazuje, cytowany przez "Rzeczpospolitą", Radosław Damasiewicz, prezes Travelplanet.pl

Dodajmy też, że Turcja w najbardziej pożądanym przez turystów wariancie (hotel pięciogwiazdkowym, all inclusive, z wylotem z Polski) była w połowie kwietnia 2023 roku niemal wyprzedana, a na dodatek najtańsze oferty z przelotem zaczynały się od 2800 zł za osobę, w tym roku. Sprawdźcie ile w tym roku trzeba wydać na majówkę za granicą. 

Te kraje, także cieszą się dużą popularnością

Według danych Ryanair, aż 40 procent majówkowych podróży odbędzie się do Włoch, w tym 14 procent do Sycylii i Sardynii.

Z kolei, na drugim miejscu znalazła się Hiszpania - zarówno kontynentalna, jak i Wyspy Kanaryjskie - z wynikiem 23 procent.

Trzecim najpopularniejszym kierunkiem jest Grecja, do której wybiera się 9 procent podróżnych. Jak relacjonuje "Rzeczpospolita", nawet 45 procent wszystkich lotów do tego kraju w czasie majówki to loty na wyspy. A jakie jeszcze kierunki są popularne? Sprawdźcie!

Gdzie na majówkę 2024 za granicę? Sprawdź nasze zestawienie

Majówka w Myślęcinku