Gniezno

i

Autor: Archwium/regionwielkopolska.pl W tym mieście warto zobaczyć Katedrę Gnieźnieńską oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Sport

Gniezno stolicą światowego hokeja na trawie. Rozpoczyna się turniej Pucharu Narodów

2024-05-31 10:12

31 maja, w piątek wieczorem biało-czerwoni otworzą imprezę meczem z Nową Zelandią. Turniej rozgrywany w pierwszej stolicy Polski. To niezwykle prestiżowe wydarzenia, w którym uczestniczą najlepsze drużyny na świecie. Jest to także duże znaczenie sportowe, ponieważ jest szansą na awans do Pro League.

Hokej na trawie w Gnieźnie. Z kim zagrają Polacy?

Polscy hokeiści mogą wystąpić w turnieju dzięki statusowi gospodarza. W innym wypadku zbyt niska pozycja w rankingu uniemożliwiałaby start w zawodach. Polska reprezentacja w hokeju na trawie zagra z Nową Zelandią, Koreą Południową, Republiką Południowej Afryki oraz Austrią. Drużyna z Afryki wystąpi w tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Pierwszym rywalem Polaków będzie Nowa Zelandia.

Puchar Narodów doskonałą okazją do rozwoju

Puchar Narodów jest dla Polaków świetną okazją do rozwoju i zmierzenia się z najlepszymi, jednak głównym celem drużyny są sierpniowe kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wystąpią w najsilniejszym składzie. Polska reprezentacja hokeju na trawie nie grała, jednak w tym roku meczów towarzyskich, w związku z czym ciężko przewidzieć czym Polacy mogą zaskoczyć swoich kibiców.

Harmonogram meczów Polaków w Pucharze Narodów

Inauguracyjne spotkanie Polaków już dziś o godzinie 19. Kolejny mecz z Koreą Południową odbędzie się w sobotę o 19. We wtorek o 18 zagramy z Republiką Południowej Afryki a w czwartek o 18 z Austrią.

Polscy żeglarze z 8 kwalifikacjami na igrzyska olimpijskie. Zobaczcie zdjęcia z zawodów:

Iga Świątek pokonała Naomi Osakę po horrorze! | Super Tenis