wracają godziny dla seniorów

i

Autor: Pixabay

Godziny dla seniorów: Kiedy, gdzie, jakie są zasady? Wyjaśniamy! [SZCZEGÓŁY]

2020-10-15 11:00

15 października w całej Polsce zaczęły obowiązywać godziny dla seniorów. Przez 2 godziny dziennie w wybranych punktach zakupy mogą zrobić tylko osoby powyżej 60 lat. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Godziny dla seniorów mają ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem przez osoby starsze. To właśnie oni najgorzej przechodzą zakażenie koronawirusa i są w największej grupie ryzyka. To właśnie dlatego rząd postanowił wrócić do rozwiązania, które funkcjonowało już jakiś czas temu, czyli do godzin dla seniorów. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Wiele sklepów przygotowało również specjalne promocje dla serniorów, które ważne są tylko w wyznaczonych dla nich godzinach. Wszystko po to, by zachęcić do robienia zakupów właśnie między 10 a 12, a nie w pozostałych godzinach, gdzie w sklepach jest więcej. Warto również przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami wszyscy klienci sklepów - nie tylko seniorzy - mają obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

ESKA XD #005

QUIZ. Słowa, które rozumieją tylko kobiety. Panowie: macie odwagę się sprawdzić?

Pytanie 1 z 15
Marka Louboutin to obiekt marzeń wielu kobiet. Kupując produkt tej firmy nabywają one...

Poznań: Seniorzy podczas pandemii koronawirusa – co robi miasto?

W Poznaniu seniorzy, którzy ukończyli 80. rok życia i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają razem z osobą z niepełnosprawnością, długotrwale chorą bądź niesamodzielną, mogą skorzystać z bezpłatnego porządkowania nagrobków bliskich. Usługa jest częścią pakietu Viva Senior, obejmuje miejskie cmentarze na Miłostowie i na Junikowie. Aby skorzystać z tej propozycji, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Zgłaszający musi podać dane osobowe seniora (imię, nazwisko, wiek, PESEL, numer telefonu) i dokładne miejsce położenia grobu oraz dane osoby w nim pochowanej. Jeśli poda też adres mailowy, wówczas dostanie na skrzynkę zdjęcia nagrobka przed i po sprzątaniu.